banner-honor-8Honor 8 bol predstavený v júli minulého roka a dokázal si získať srdcia mnohých fanúšikov po celom svete. Elegantný smartfón preukázal svoj potenciál aj v našej recenzii a zdá sa, že by sa mohol konečne dočkať aj svojej slabšej Lite verzie.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

K samotnému predstaveniu smartfónu by podľa úniku informácií malo dôjsť už na blížiacom sa veľtrhu MWC 2017 v Barcelone, ktorý  je naplánovaný na prelome februára a marca. Úniky zobrazujú Honor 8 Lite v ochrannom puzdre a svojím dizajnom sa nápadne podobá na kolegu z materskej stajne Huawei, na model P8 Lite (2017), ktorý bol predstavený len v januári.

Honor 8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

O špecifikáciách zatiaľ veľa nevieme, no ako už naznačuje označenie „Lite“, môžeme očakávať trochu slabšiu výbavu ako v prípade klasickej verzie. Na druhej strane, slabšia výbava sa určite odrazí na cene, ktorá by nemala presiahnuť 280 €, čo by znamenalo dostupnosť pre ešte širšiu skupinu zákazníkov. Predpokladá sa, že Honor 8 Lite nebude disponovať duálnym fotoaparátom a nebude vybavený ani USB Type-C konektorom.

Nenechaj si ujsť
TIP: Nástupca Honoru 8 prinesie viacero zmien v dôležitých oblastiach

Je taktiež viac ako pravdepodobné, že nový Honor bude predstavený s najnovším Androidom 7.0 Nougat. Pokračovať má aj v nastolenom trende dostupnosti viacerých zaujímavých farebných prevedení. Vzhľadom k veľkému úspechu Huawei a Honor smartfónov na našom trhu, bude aj táto novinka pravdepodobne žať u zákazníkov vysoké hodnotenia.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]