To, že nový OnePlus 6 bude obsahovať známy výrez v displeji je takpovediac hotová vec. Pripojí sa tak k ostatným výrobcom, ktorí sa ho po vzore iPhone X rozhodli použiť vo svojich vlajkových lodiach.

V tomto smere možno ľudí rozdeliť na dva tábory. Jednému výrez v displeji nevadí a dokonca si túto ‚‚vymoženosť’’ chvália a tí zvyšní sú samozrejme proti tomu. Tak ako každá vec, aj výrez v displeji má svoje výhody a nevýhody, preto sa vedenie OnePlus rozhodlo vyhovieť každému a umožní tak používateľovi zvoliť si, či ho tam chce mať alebo nie.

Zobraziť celú galériu (2)
forum.oneplus - Podobnú funkciu ponúka aj Huawei P20 priamo v nastaveniach systému

Nepôjde však o hardvérové, ale softvérové riešenie, ktoré okolo výrezu vytvorí čierny pás, čím ho nebude vidieť. Funkcie rohov, kde je zobrazený čas a úroveň nabitia batérie by však mali ostať zachované. Podobnú funkciu pritom ponúka aj najnovšia vlajková loď Huawei P20.

Pomohol až nátlak fanúšikov

Spočiatku mal však smartfón obsahovať klasický výrez, bez možnosti jeho skrytia. Toto rozšírenie sa vývojári OnePlus rozhodli pridať až po tom, čo získali spätnú väzbu od svojich fanúšikov. Tí by boli najradšej, ak by tam výrez vôbec nebol, no ak chce spoločnosť držať krok, výrez je ‚‚nutnosťou.’’ CEO OnePlus Pete Lau to obhajuje tým, že chcú svojim fanúšikom zariadenia s čo najväčším displejom bez toho, aby museli robiť hardvérové zmeny. Pridaním výrezu v displeji zároveň maximalizujú plochu, na ktorej sa displej rozprestiera.

Nenechaj si ujsť!
OnePlus zverejnilo oficiálne špecifikácie OnePlus 6: Bude nekompromisne rýchly

Ak by ťa zaujímala celá diskusia, tak ju nájdeš na tomto odkaze. Vytvoril ju samotný CEO spoločnosti a za necelý týždeň sa tam nahromadilo viac než 1300 odpovedí. Reakcie sú veľmi zmiešané, no prevláda  negatívny názor na rozhodnutie pridania výrezu. No je nutné spoločnosť pochváliť za prístup a za to, že umožní každému používateľovi slobodne sa rozhodnúť, či ho tam chce mať alebo nie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom