Približne 10 mesiacov dozadu sme sa dozvedeli, že televíznym Geraltom z Rivie sa stáva Henry Cavill. Herec, ktorý je známy ako Superman vo filmovom univerze DC, bol nepochybne zaujímavým výberom. Seriál The Witcher má byť vernou adaptáciou originálneho materiálu, preto veľké množstvo fanúšikov prekvapilo, že tvorcovia do hlavnej úlohy zvolili takúto “mainstreamovú” hviezdu. Dnes sa však od Vladimíra Furdíka dozvedáme, že všetko pokračuje až podozrivo dobre.

Vladimír Furdík je rodený Slovák, ktorý v Hollywoode prerazil ako kaskadér. Trénoval už kadejaké známe herecké hviezdy, no pre verejnosť ešte známy nebol. Teda až dovtedy, kým ho neobsadili do úlohy Night Kinga v seriáli Game of Thrones.

Ako pokračuje seriál The Witcher?

Pri stvárňovaní najdesivejšieho televízneho zloducha sa však nevzdal práce, ktorou svoju kariéru začal. Popri hraní v Game of Thrones pôsobil ako tréner viacerých hereckých hviezd a koordinátor niektorých bojov. Osobne trénoval napríklad aj Kita Haringtona, ktorý v tom istom seriáli od HBO hral postavu menom Jon Snow.

Furdík o Cavillovi z Rivie

Vladimír Furdík sa ako človek, ktorý je v tejto branži naozaj skúsený, dostal aj ku novinke od streamovacej služby Netflix. Seriál The Witcher bude totiž plný veľkolepej akcie a prepracovaných bojových choreografií, obzvlášť s mečom. Slovák, na ktorého sme hrdí, osobne spolupracuje s titulným hercom Henrym Cavillom, ktorého trénuje. A keďže sme už o pripravovanom projekte dlhšie nič nepočuli, Furdík nás potešil rozhovorom, v ktorom povedal aj toto:

“Majú ambície vyrovnať sa Game of Thrones a raz ho aj prekonať.”

Zobraziť celú galériu (0)
Hlavnú úlohu Geralta z Rivie stvárni Henry Cavill. Zdroj: Netflix

Nenechaj si ujsť
Netflix ukázal seriálového Zaklínača na prvých fotografiách. Odhalil aj princeznú Ciri a čarodejnicu Yennefer

„Ak je reč o akčných scénach, môžem osobne zaručiť ich kvalitu,” povedal Furdík. Čo sa týka samotného Cavilla, podľa kaskadérových slov je úžasný. O tom, že Netflix vybral správneho Geralta, nás Furdík uistil týmito slovami: „Nepoznám žiadneho herca, ktorý by bol tak dobrý s mečom ako Henry [Cavill]. Nepoznám nikoho, kto by sa dokázal naučiť choreografiu behom dvoch hodín.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom