Motorola práve predstavila dosť pravdepodobne jeden z najlepších modelov svojej novodobej histórie. Novinka Moto G100 totiž disponuje hneď niekoľkými kľúčovými vlastnosťami vlajkových lodí, ktoré ponúka za nesmierne zaujímavú cenu.

Odhliadnuc od dôležitosti Motoroly v histórii mobilnej komunikácie, jej posledné zariadenia na poli smartfónov, s výnimkou reinkarnácie skladajúcej Razr z minulého roka, nepatrili medzi najpresvedčivejšie zariadenia trhu. Moto G100 však s cenovkou štartujúcou pod úrovňou 500 € ponúka jednu z najzaujímavejších výbav v danej cenovej kategórii.

Motorola

Základ tvorí procesor Snapdragon 870, ktorý síce nie je tak nekompromisný ako aktuálne najvýkonnejší Snapdragon 888, no ponúka dostatok výkonu aj pre náročné operácie. V podstate ide o vylepšený Snapdragon 865+, ktorý bol využívaný minulý rok pri najschopnejších vlajkových lodiach.

Telefón je osadený 8 GB LPDDR5 modulom RAM a dopĺňa ho rýchle UFS 3.1 interné úložisko o veľkosti 128 GB. Keďže ide o zariadenie vyššej strednej triedy, Motorola si dovolila vyhradiť priestor aj pre microSD karty až do veľkosti 1 TB.

Cenový kompromis cítiť pri displeji

Zariadenie je vybavené 6,7″ FHD+ displejom s obnovovacou frekvenciou 90 Hz, ktorá doteraz chýba aj napríklad prémiovým iPhonom 12. Väčším nedostatkom je ale využitie LCD technológie, kde sa aj ďaleko lacnejšie mobily na trhu už môžu chváliť kvalitnejšími panelmi. Nájdeme tu však aspoň podporu pre HDR10.

Pozadiu Motoroly Moto G100 kraľuje trojica objektívov. Hlavný 64 MPx objektív pokrýva všetky hardvérové a softvérové štandardy takto orientovaného zariadenia a sekunduje mu 16 MPx ultraširoká šošovka, spolu s 2 MPx hĺbkovým senzorom.

Motorola

NEPREHLIADNI
OnePlus 9 je oficiálne tu. Ponúka najväčší medzigeneračný skok pri fotoaparáte v histórii spoločnosti

Vpredu nájdeme dvojicu kamier so 16 MPx a 8 MPx rozlíšením. Debutom u Motoroly je mód Dual Capture, ktorý zachytáva zábery z prednej aj zadnej kamery súčasne.

Kamery sa budú sústrediť na podávanie čo najrealistickejších fotografií, pričom ich doménou má byť nočná fotografia, respektíve snímky pri horších svetelných podmienkach. Video môže natáčať snímky až v 6K pri 30 fps, 4K pri 60 fps alebo v HD pri 120 fps.

Veľká batéria, rýchle nabíjanie a orientácia na hráčov

Telefón je poháňaný 5000 mAh batériou, ktorú bude možné nabíjať za pomoci vlastného štandardu TurboPower 20, teda pri 20 W. V dokumentácii sa spomína „vodeodpudivý“ dizajn konštrukcie. Nech to znamená čokoľvek, zmienka o IP certifikácii chýba.

Nechýbajú tu ale takmer všetky žiadané vymoženosti danej triedy, ako je podpora pre 5G, hybridného DualSIM slotu, Wi-Fi 6, priestor pre dve SIM karty, 3,5 mm jack, či senzor odtlačkov prstov v tlačidle napájania na boku. Moto G100 je pozoruhodným krokom spoločnosti, ktorý môže nahradiť niekdajšie postavenie Xiaomi alebo aj OnePlus na poli lacnejších alternatív vlajkových lodí.

Motorola

Zariadenie je zároveň cielené aj na hráčov, či už vďaka dostatočnému výkonu alebo skrz exkluzívny nástroj Gametime v rámci Androidu 11. Ten pri jeho zapnutí stavia do úzadia všetky vedľajšie procesy a všetok výkon upriamuje na herný titul.

Pri operačnom systéme však nutno poukázať na negatívnu vlastnosť, ktorou je len ročná podpora operačného systému, a teda G100 dostane len Android 12 v rámci aktualizácie systému. Na druhej strane, čo sa týka bezpečnostných aktualizácií, tie majú garantovanú 2-ročnú podporu.

Novinkou je aj dedikovaný režim prepojenia telefónu s veľkými obrazovkami, nesúci označenie Ready For, ktorý si nájde využitie ako pri práci, tak aj pri hraní. Motorola G100 sa dostáva na európsky trh už dnes, bude dostupná vo farebných prevedeniach „dúhové nebo“ a „dúhový oceán“, pričom jej cenovka štartuje na úrovni prijateľných 499 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom