banner-mi-mix
Koniec roka 2016 v technologickom svete znamená štart dohadom a únikom informácií o budúcoročných vlajkových lodiach. Aktuálne najviac skloňované značky sú určite Samsung, Apple a postupne sa pridáva aj čínske Xiaomi.

V roku 2017 sa okrem Galaxy S8 či iPhone 8 očakáva aj predstavenie čínskej vlajkovej lodi Xiaomi Mi6. Čoraz viac fanúšikov spoločnosti Xiaomi sa tohto zariadenia nevie dočkať a už teraz vieme, že to bude jeden z najočakávanejších čínskych smartfónov budúceho roka. O to viac nás teraz nepotešili nové správy, ktoré hovoria o posunutí oficiálneho predstavenia z pôvodne odhadovaného 14. februára na neurčitý deň v apríli. Oneskorenie príchodu Mi6-ky na trh má spôsobovať problém pri výrobe najnovšieho Snapdragonu 835, ktorý v budúcej generácii vlajkovej lode od Xiaomi určite uvidíme.

galaxy-s8-mi6

Najnovší Snapdragon 835 procesor je založený na 10 nm výrobnom procese, o ktorý sa stará známy juhokórejský Samsung. Samsungu zrejme výroba nových čipsetov nejde až tak od ruky, ako očakával, keďže moderná 10 nm výrobná technológia si vyžaduje obrovskú precíznosť. Ten istý leakster sa zmienil aj o omeškaní predstavenia smartfónu Samsung Galaxy S8, ktorý mal byť pôvodne predvedený na MWC 2017 v Barcelone, no po novom príde zarovno s Mi6-kou, v apríli budúceho roka.

Nová najnižšia cena Xiaomi Mi5

xiaomi-mi-mix-testujeme-1

Displej Xiaomi Mi MIX s úzkym rámikom

Okrem nie práve potešujúcej správy o preložení predstavenia sme sa dozvedeli aj novinky z hardvérovej stránky očakávaného Xiaomi Mi6. Podľa prvých informácií príde Mi6-ka ponúkne displej s ultra-úzkymi rámikmi a štyri antény pre čo najlepší príjem signálu. Vo výbave budúcej novinky od Xiaomi by sme mali nájsť aj duálny fotoaparát s novými snímačmi, zatiaľ čo batéria príde s technológiou rýchleho nabíjania Mi Charge vyvinutou priamo spoločnosťou Xiaomi. Očakáva sa aj prívetivá cenovka, ktorá je už pri Xiaomi smartfónoch samozrejmosťou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP