Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Kontroverznú aplikáciu Telegram dnes už netreba nikomu predstavovať a to aj napriek tomu, že ešte pred pár rokmi Slováci o jej existencii ani netušil. Hoci je táto aplikácia považovaná za raj pre vrahov a extrémistov, na Slovensku nie je regulovaná a obchádza mnohé pravidlá, našla si mnoho priaznivcov.

Ako ale ukazujú aj najnovšie informácie zverejnené portálom 9to5Mac, na používateľov môže striehnuť viac rizík, ako sa na prvý pohľad zdá. Jedným z najnovších je zdanlivo lákavá ponuka bezplatného prémiového predplatného telegramu a to priamo od tejto spoločnosti. „Cena“ bezplatnej ponuky je ale príliš vysoká.

Čo sa môže pokaziť?

Celá táto ponuka sa točí okolo používania SMS správ spoločnosťou Telegram na zasielanie jednorazových hesiel používateľom so zapnutým dvojfaktorovým overovaním. Odosielanie týchto textových správ totiž zmieňovanú spoločnosť stojí nemalé peniaze. Aby Telegram ušetril náklady na textové správy, navrhuje používať na posielanie kódov mobilné telefóny svojich používateľov.

Inak povedané, Telegram ponúka nový spôsob, ako bezplatne získať prémiové predplatné. Všetko, čo musíš urobiť, je dobrovoľne poskytnúť svoje telefónne číslo na prenos jednorazových hesiel iným používateľom.

Prihlásením sa do tohto „lákavého“ programu súhlasíš s tým, aby Telegram použil tvoje telefónne číslo na odoslanie až 150 textových správ s jednorazovými heslami iným používateľom, ktorí sa aj pomocou tohto hesla prihlásia na sociálnu sieť. Každý mesiac, keď sa tvoje číslo použije na odoslanie minimálneho počtu jednorazových hesiel, získaš darčekový kód na mesačné prémiové predplatné, píše portál TheVerge.

Veľké riziko

Ak sa ti už toto zdá ako hrozný nápad, tak vedz, že to ani zďaleka nie je všetko. Tvoje telefónne číslo totiž nebude žiadnym spôsobom kryté, čo znamená, že ten komu je SMS správa s jednorazovým heslom určená dostane okrem hesla aj tvoje telefónne číslo.

V prípade, že tvoje číslo bude v dôsledku toho akýmkoľvek spôsobom zneužité, podľa podmienok Telegramu, je to len a len tvoja vina. Mimo to, Telegram tiež nenesie žiadnu zodpovednosť za to, či ti tvoj operátor účtuje akékoľvek poplatky za odosielanie takýchto prístupových kódov. Skutočná cena tejto ponuky tak veľmi rýchlo môže prevážiť jej výhody.

Pre spoločnosť, ktorá o sebe tvrdí, že ponúka pre svojich používateľov „revolučné zásady ochrany osobných údajov“ je to pomerne zvláštny krok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú