Spoločnosť OpenAI s prelomovou platformou umelej inteligencie ChatGPT v dnešnej dobe snáď nie je nikomu potrebné predstavovať. Hoci je spoločnosť považovaná za svetového lídra v oblasti vývoja umelej inteligencie a navyše funguje pod ochrannými krídlami Microsoftu, má svoje limity.

Pozastavili obľúbenú službu

Ako totiž najnovšie prezradil riaditeľ Sam Altman, spoločnosť bola nútená stlačiť núdzové tlačidlo a pozastaviť registráciu pre nových členov služby ChatGPT Plus. „Plusko“ za 20 dolárov mesačne používateľovi poskytuje prístup k jazyku GPT-4, zaručený prístup k chatbotu a prioritný prístup k najnovším funkciám, vrátane integrácie generátora obrázkov DALL-E AI.

Vo svojom príspevku Altman celú situáciu objasňuje tým, že po nedávnom DevDay, na ktorom spoločnosť predstavila množstvo noviniek, dramaticky vzrástol dopyt, ktorý prekročil ich kapacity. Aktuálne sa tak používatelia môžu zaregistrovať len na čakaciu listinu, ktorá im zabezpečí prístup k prémiovým funkciám a GPT-4 akonáhle spoločnosť rozšíri svoje kapacity, respektíve keď sa predplatné ChatGPT opätovne otvorí.

Ako píše portál Times of India, minulý týždeň pritom OpenAI predstavila na konferencii DevDay mnoho nových vylepšení, pričom hlavným lákadlom je vylepšenie, ktoré umožňuje používateľom vytvárať vlastné verzie ChatGPT na plnenie konkrétnych úloh. Práve toto oznámenie malo markantným spôsobom zvýšiť dopyt po nástroji, a teda i predplatnom. Vzhľadom na to, že pôvodne „Plusko“ slúžilo, aby predplatitelia získali zaručený prístup k chatbotovi aj počas špičky, ide o celkom úsmevný dôvod na pozastavenie služby.

Za zmienku ale stojí aj pridanie prémiového GPT-4 Turbo, čo je pokročilejšia verzia GPT-4, ktorá poskytuje odpovede založené na informáciách až do apríla roku 2023, píše OpenAI na svojom webe.  Samozrejme, naďalej platí, že ChatGPT založený na jazyku GPT-3.5, teda bezplatná verzia ChatGPT, je používateľom naďalej k dispozícii a jej využívanie nie je žiadnym spôsobom obmedzené. O ďalších problémoch vrátane zneužívania ChatGPT, či ďalších nástrojov umelej inteligencie, na získanie brutálnych neetických odpovedí sa dočítaš v samostatnom článku.

Zatiaľ neexistujú žiadne oficiálne ani neoficiálne informácie o tom, kedy by sa „Plusko“ znova mohlo otvoriť pre nových používateľov. Všetko tiež nasvedčuje tomu, že GPT-5 sa vzhľadom na pretrvávajúce problémy súčasných verzií tak skoro nedočkáme a spoločnosť bude skôr pracovať na rozširovaní svojich kapacít a výpočtového výkonu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP