banner-mate-9Od spoločnosti Huawei sa v budúcom roku očakáva predstavenie vlajkovej lodi P10, ktorá by mala byť ďalším skvelým zariadením v radoch čínskeho giganta. Aj keď si na smartfón ešte určite počkáme, mnoho uniknutých fotografií už odhaľuje vlastnosti budúceho top modelu. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Nedávne fotografie ukázali, že Huawei P10 bude opäť disponovať duálnym fotoaparátom vzadu. Dnešné obrázky sa zameriavajú výhradne len na prednú stranu smartfónu. Domovské tlačidlo vyzerá ako senzorové a podľa zdroja bude vybavené ultrazvukovým skenerom odtlačkov prstov, rovnako ako pri Xiaomi Mi5S. Dokonca aj tvar tlačidla je podlhovastý, čo sa opäť zhoduje s konkurenčnou vlajkovou loďou.

Huawei P9 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Z predchádzajúcich únikov vieme o 5,5-palcovom displeji s jemným 2K rozlíšením, o procesore Kirin 960 taktovanom na frekvenciu 2,3 GHz spolu so 4 / 6 GB RAM pamäte. Zariadenie by pravdepodobne malo v najvyššej verzií obsahovať až 256 GB interného úložiska a prísť s už predinštalovaným Androidom 7.0 Nougat. Samozrejmosťou by mala byť aj možnosť rýchleho nabíjania a podpora NFC.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
8%
Páči sa mi to
58%
Chcem to
17%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
17%
Neznášam to
0%
O autorovi
Jakub Duchoň
Som veľkým fanúšikom smartfónov a IT technológií, mimo toho rád cestujem, čítam knihy a počúvam dobrú hudbu. Najviac zo všetkého však milujem futbal, ktorému sa venujem už 12 rokov.