banner-mi5s-plusSpoločnosť Strategy Analytics zverejnila štatistiky, podľa ktorých sa Androidu podarilo získať ďalší rekord čo sa týka predaných zariadení. Reč je treťom kvartáli 2016.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Celkovo bolo v treťom štvrťroku predaných 375 miliónov smartfónov, čo je oproti tretiemu štvrťroku 2015 nárast o 6 %. Zo štatistík prekvapil najmä Android. Jeho podiel na trhu stále rastie a tentokrát mu patril 87,5 % podiel predaných smartfónov. V tomto prípade ide o medziročný nárast na úrovni 10,3 %. Napriek tomu, že sa celkovo smartfónov oproti minulému roku predalo viac, konkurenčný Apple zaznamenal pokles o 5,2 %. Menší počet predaných zariadení zaznamenali aj platformy Windows či BlackBerry, a to až o závratných 84,1 %.

global-smartphone-shipments-q3-2016

TIP: Šéf bezpečnosti Androidu tvrdí, že smartfóny s týmto operačným systémom sú rovnako bezpečné ako iPhony

Podobným prieskumom sa venuje aj spoločnosť IDC, no tá prišla s trochu odlišnými výsledkami. Podľa nej sa globálne predaje oproti Q3/2015 tento rok zvýšili len o jedno percento. S údajmi o stratách Apple sú v tom obe firmy takmer totožné, teda jedna tvrdí -5,2 % a druhá -5,3 %. Štatistiky síce nie sú úplne presné, no dva fakty sú isté. Podiel Androidu sa naďalej zväčšuje, zatiaľ čo Apple stále zaznamenáva menšie straty.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.