banner-mate-9Apple je jedným z najväčších výrobcov smartfónov na svete, no občas aj tí čelia rôznym problémom. Podľa analytika by mal gigantickú spoločnosť zasiahnuť po predstavení budúcoročného iPhone 8 nemalý problém. Výročný smartfón iste prinesie mnoho zaujímavých noviniek, no potom by mali nasledovať problémy.

Výročný iPhone 8 môže zvýšiť predaje spoločnosti, no podľa analytika Andrewa Uerkwitza to má byť poslednou veľkou udalosťou pre Apple. Očakáva sa až 9 % nárast predajnosti nového iPhonu, ktorého by mohla spoločnosť predať do roku 2018 o 20 miliónov viac ako terajšej 7-čky. Potom sa budú zákazníci obzerať po iných produktoch kvôli vysokým cenám. Cena však nie je jediným faktorom, ktorý bude stáť za týmto problémom. Ďalším dôvodom má byť aj malý rozdiel medzi výkonom iPhonov a high-end smartfónov iných výrobcov, ktorí ich predávajú za prijateľnejšie ceny. Apple veľmi riskuje, čo tvrdí vo svojom vyjadrení aj Uerkewitz: „Risk spoločnosti je veľmi veľký, čo by mohlo mať za následok až 10-ročný problém s predajom smartfónov.“

Apple iPhone 7 32 GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

apple-stores-cina

TIP: Samsung a Apple nahradili v Číne lacnejší výrobcovia, porážajú dokonca aj Xiaomi

Veľmi podobný názor má aj James Cakmak zo spoločnosti Monness Crespi Hardt. Ten tvrdí, že to gigant z Cupertina nebude mať vôbec ľahké. Už v budúcom roku by sa mala spoločnosť sústrediť aj na VR a AR zariadenia, aby tak zapadla medzi ostatných. Podľa expertov, trh so smartfónmi bude do roku 2020 až trojnásobne väčší, čo spôsobí pokles predajnosti. Americkú spoločnosť, ktorú založil Steve Jobs, už teraz predáva používané iPhony na svojom webe, ktoré majú nižšiu cenovku o necelých 95 €, čím sa tak môžu zariadenia dostať aj k zákazníkom, ktorí na kúpu úplne nového „jabĺčka“ nemajú. Uvidíme, ako sa celá situácia začne vyvíjať po predstavení iPhonu 8, no ak by sa experti nemýlili, mohol by nastať koniec jednej veľkej éry.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom