Vývoj videohier bol za posledné roky skutočne drastický. Hráči sa dočkali prepracovanejšej grafiky, ale aj fyziky, ktorá zohráva hlavnú rolu najmä pri virtuálnych simulátoroch. Vďaka tréningu na simulátore dokázal hráč e-športov zaskočiť aj samotných komentátorov, keď prekonal na dráhe bývalého jazdca Formuly 1. 

Moderné hry sa stávajú čoraz realistickejšími, no medzi tie, ktoré sa naviac približujú realite, patria najmä špeciálne simulátory. Dnes nájdeme na trhu množstvo rôznych hier, ktoré dokážu simulovať pilotovanie lietadla a iných dopravných prostriedkov. Medzi jedne z najobľúbenejších simulátorov však patria aj tie pretekárske, ktoré dokážu hráčovi pri hraní poskytnúť maximum detailov a pocit, akoby sa nachádzal priamo na trati.

Prekvapivé víťazstvo hráča e-športov

Hraním takýchto simulátorov sa dokonca môže hráč naučiť pretekať lepšie ako aj skúsený jazdec. 23-ročný hráč e-športov a pretekárskych simulátorov sa pokúsil prekonať bývalého profesionálneho jazdca Formuly 1 a súčastného jazda Formuly E, Lucasa di Grassiho. Brazílsky pretekár si to rozdal s týmto mladíkom na trati v Mexiku, no výsledok tohto súboja prekvapil aj komentátorov. Enzo Bonita totiž predbehol svojho protivníka o 1,3 sekundy. Donedávna by sa hráč e-športov nemohol takýchto pretekov zúčastniť, no to sa zmenilo v minulom roku.

Nenechaj si ujsť
E-sport ako súčasť svetovej olympiády. Možno realita už o pár rokov v Paríži

Po tréningu za simulátorom tak Enzo dokázal, že týmto spôsobom sa môže stať z hráča skvelý pretekár aj na reálnej trati. Skutoční jazdci, ktorí celý svoj život trénujú na asfalte, venujú dôkladným prípravám a súťaženiu v rôznych kategóriách dlhý čas než sa dostanú na vrchol svojej kariéry, ktorým môže byť Formula 1. Virtuálne simulátory sú však čoraz precíznejšie a dokonale simulujú reálne podmienky skutočného sveta. Vďaka tomu sa tak mohol Enzo Bonita pripraviť na svoj triumf, ktorý mu pomohlo dosiahnuť práve hranie e-športu.

Toto herné odvetvie je totiž na výslní a aktuálne dokáže hráčom zarobiť aj nemalé peniaze. Profesionálni hráči rôznych hier dokážu na turnajoch zarobiť desiatky, alebo aj stovky miliónov dolárov. Čoraz častejšie sa však karta obracia a z profesionálov v reálnom svete sa stávajú silní súperi v hraní videohier. Pred pár rokmi by bol len málokto čakal, že sa raz e-šport dostane tak ďaleko, no teraz sa dokonca uvažuje aj o jeho zaradení na olympiádu.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú