V posledný deň minulého mesiaca sa objavila správa o definitívnom konci známeho a jedného z TOP 10 najpočúvanejších slovenských rádií. Rádio Anténa Rock sa rozhodlo ukončiť po vysielanie práve v čase svojich 7. narodenín. Vedenie rádia teraz na svojom webe vysvetľuje, prečo končí s vysielaním aj napriek slušnej počúvanosti.

Rádio Anténa Rock vzniklo v roku 2014 o polnoci z 31. septembra na 1. októbra zmenou Rádia Anténa na terajší názov, pod ktorým vysiela už skoro 7 rokov. Posledné narodeniny však neoslávi, vysielanie definitívne vypne. Rádio sa na konci minulého mesiaca zaradilo na 7. priečku najpočúvanejších rádií na Slovensku.

Za koncom známeho rádia stoja financie

Dôvod, prečo sa Rádio Anténa Rock rozhodlo ukončiť vysielanie, nebol doteraz pre poslucháčov známy. Vyvstávala možnosť, že pri rozpredaji rádií vo vlastníctve J&T novým majiteľom nebol o toto rádio záujem. Presnú príčinu konca však objasnilo najnovšie vyjadrenie, v ktorom boli ako hlavný dôvod ukončenia vysielania uvedený nedostatočné zárobky z reklamy.

„Na túto legitímnu otázku by vám vedel zodpovedne odpovedať iba náš akcionár. Ale na základe dostupných informácií si rádio Anténa Rock nevie reklamou zarobiť na svoju prevádzku.

Najvyššou položkou sú vysielače, platby za ne sa pohybujú do niekoľko stoviek tisíc eur ročne. Vysokou položkou sú aj poplatky za autorské pravá, plus niečo na mzdy pre nás, tých zopár nadšencov, ktorí sa na programe podieľame,“ píše sa na webe rádia.

Rádio Anténa Rock

Hoci teda Rádio Rock Anténa dosahovalo v ostatnom čase počúvanosť na úrovni od 3 do 4 % na slovenskom trhu, so 150-tisíc pravidelnými poslucháčmi nedokáže pokryť všetky svoje výdaje. Situáciu prirovnáva k „čiernemu Petrovi“, ktorý tentokrát padol na nich.

NEPREHLIADNI
Obľúbené slovenské rádio úplne končí, vysielanie zruší o pár týždňov

Rádio tak končí v najlepšom období svojho vysielania, kedy sa po takmer 7 rokoch od štartu dopracovalo k vyše 100-tisíc fanúšikom na Facebooku a dosahuje najvyššie čísla počúvanosti. Už od začiatku však rádio vedelo, že slovenský trh nemusí byť ideálny.

„Vopred sme vedeli aj limitujúce faktory. V našom regióne nie je veľa rockových fanúšikov v prepočte na celú populáciu a máme slabšie pokrytie (zhruba 50 % územia Slovenska). Napriek tomu sme vedeli, že keď toto rádio nastavíme profesionálne, pridáme k tomu úprimnú vášeň a entuziazmus, tak to môže fungovať,“ pokračuje rádio vo vyjadrení na webe.

Po 7 rokoch sa tak na vrchole svojho úspechu Rádio Anténa Rock rozhodlo z finančných dôvodov ukončiť svoje vysielanie, ktoré si budú môcť poslucháči naposledy naladiť 30. septembra. Od 1. októbra dôjde k úplnému vypnutiu vysielania a ostanú po ňom už len voľné rádiové frekvencie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú