Nedávno sme písali o tom, že konzola Playstation 4 od Sony je bezkonkurenčne prvá, čo sa týka predaných kusov. Slušný rast zaznamenáva aj Nintendo Switch, ktoré sa stáva čoraz viac obľúbenejším zariadením.

Konzola Nintento Switch bola predstavená v marci minulého roka a od svojho začiatku zaznamenala výrazný úspech. Nintento týmto počinom trafilo do čierneho a právom mu patrí tretia priečka v rebríčku predajov. Čo však stojí za jej úspechom?

Ekluzívne hry

Samozjreme, ako Xbox, tak aj Playstation sa môžu pýšiť exkluzívnymi titulmi. Je pravdou ale, že čo sa týka počtu hier, Nintendo je na tom výrazne horšie. Aj v prípade samotných cien za ne. No tie, čo sú dostupné, sú výborné. Medzi tie najznámejšie patrí Mario Kart 8 Deluxe, Super Mario Odyssey či fantastická The Legend of Zelda: Breath of the Wild. V tomto roku má navyše prísť predplatná služba Nintendo Switch Online, čo je v podstate knižnica hier určených pre Nintendo Switch.

Doma aj na cestách

Nespornou výhodou tejto konzoly je jej možnosť využitia ako doma, tak aj na cestách. Základom je 6,2″ obrazovka, ktorú je možné pripojiť doma k televízií alebo pomocou Joy Conov ju používať kdekoľvek a kedykoľvek sa ti bude chcieť. Výdrž batérie je pritom až 6 hodín.

Rýdzo herná konzola

Dnešné konzoly ponúkajú okrem hrania aj množstvo ďalších aktivít. Ponúkajú rôzne streamovacie služby, internetové prehliadače a veľa ďalšieho. Nintendo Switch je naopak čisto určená na hranie hier. Je na to aj parádne optimalizovaná, takže celý proces od spustenia konzoly, až po začiatok hrania trvá len pár sekúnd.

Nenechaj si ujsť!
Playstation 4 je súverenne najobľúbenejšou hernou konzolou. Toto sú tie najlepšie hry, ktoré sa oplatí vyskúšať

Cit pre detaily

Aj keď Nintendo svojím výkonom nedokáže konkurovať Xbox One X alebo PS4 Pro, ktoré ponúkajú hráčom hranie v 4K, každá hra pre Nintendo vyzerá skvelo. Detaily okolia sú prepracované do najmenších detailov, čím sa vytvára neopakovateľná atmosféra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom