banner-pixelČoraz viac používateľov dáva prednosť operačnému systému Android. Prechod na nový systém bude pre bývalých zákazníkov Apple ľahší aj vďaka Google Drive, ktorý teraz poskytne zálohovanie všetkých súborov z iPhonov, ktoré budú očakávať noví majitelia smartfónov s operačným systémom Android. 

Google teda uľahčuje prechod z iných systémov pomocou nových služieb zálohovania všetkých súborov z iOS, vrátane kontaktov, kalendáru či kamery, ktoré sú po uložené v cloude. Následne si ich vo svojom novom smartfóne s operačným systémom Android budete môcť obnoviť. Nová funkcia bude dostupná v priečinku „zálohovania“, pri nastaveniach iPhonu.

google-drive

TIP: Tech News: Microsoft hlási, že na Surface zariadenia prechádza oveľa viac používateľov Macov ako kedykoľvek predtým

V prípade veľkého množstva súborov môže trvať aj niekoľko hodín, kým sa všetky súbory zálohujú a je potrebné mať svoje zariadenie po celý čas pripojené k WiFi sieti. Tento spôsob zálohovania je zrejme odpoveďou na aplikáciu od Apple, ktorá sa tiež snaží uľahčiť prechod z Androidu na iOS. Smutnou správou však  je, že Google Drive nedokáže zálohovať textové súbory, či obľúbenú hudbu a pri obnovovaní je potrebné prepojiť svoj smartfón s iOS. Zatiaľ táto funkcia prechodu nie je dostupná, no zrejme nebude trvať dlho, kým bude sprístupnená všetkým používateľom a rozhodne pôjde o veľmi užitočného pomocníka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú