Pre majiteľov iPhonu 6 a novších verzií ostáva už len niekoľko týždňov na to, aby si v servisných strediskách Apple dali vymeniť svoju batériu za novú za akciovú cenu.

Po tom, čo sa ukázalo, že spoločnosť Apple zámerne spomaľovala staršie zariadenia, pristúpila k tomu, že ponúkla zákazníkom možnosť výmeny batérie za akciovú cenu 29 dolárov (pôvodne 79 dolárov). A prečo práve batérie? Batérie postupom času strácajú svoju kapacitu a nedokážu poskytovať tak vysoký prúd ako na svojom začiatku. To spôsobovalo, že niektoré iPhony sa náhodne vypínali. Spoločnosť Apple sa tak rozhodla pristúpiť ku kontroverznému kroku a znížiť výkon procesora, čím sa znížil aj samotný odber z batérie.

Len do konca roka

Postihnuté mali byť všetky iPhony 6 s novšie. Vzhľadom k veľkej medializácii pristúpila spoločnosť k tomu, že všetkým majiteľom ponúkla výmenu ich batérie za novú, čím sa malo spomaľovaniu zabrániť. Nie však zadarmo, ale za 29 dolárov, čo je o 50 dolárov menej než je cenníková suma. Urobiť tak môžeš v ktoromkoľvek oficiálnom servise Apple a to celosvetovo.

Prečítaj si tiež
Apple tajil, že zámerne spomaľoval staršie iPhony. Čo to znamená pre používateľov?

Čas sa však kráti, nakoľko táto ponuka platí len do konca tohto roka. Ak si teda túto možnosť stále nevyužil a zdá sa ti, že tvoj smartfón nevydrží tak ako na začiatku, navštív servis vo svojom okolí a požiadaj o výmenu batérie. Stav degradácie je možné zistiť aj v nastaveniach.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú