banner-mate-8
Jeden z najväčších výrobcov na svete, Huawei, čoskoro predstaví svoju novú vlajkovú loď. Spoločnosť priviedla na trh tento rok skvelú P9-ku s duálnym fotoaparátom a teraz nám predstaví ďalší high-end zo svojej dielne – model Mate 9. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Informácie kolujú internetom už pár týždňov a máme veľmi dobrú predstavu o vlastnostiach smartfónu. Huawei plánuje uviesť tento model už zajtra, 3. novembra. Pôjde o ďalší model v poradí, ktorý po spomínanej P9-ke a P9 Plus, bude na svojej zadnej strane hrdo niesť duálny fotoaparát s certifikáciou Leica. Svoje zastúpenie na poli duálnych fotoaparátov má aj dcérska značka Honor, ktorá dávnejšie predstavila Honor V8 a vlajkový Honor 8, aj keď bez certifikácie Leica.

huawei-mate-9-real

Od Mate 9-ky sa očakáva, že so sebou prinesie tie najlepšie dostupné technológie. Hlavným trhákom bude, samozrejme, duálny fotoaparát. Snímače by mali mať rozlíšenie 12 MPx a 20 MPx. Smartfón by mal v sebe skrývať aj najnovší procesor Kirin 960 a operačnú pamäť RAM o veľkosti až 6 GB v prémiovej verzii, pri ktorej bude dostupné aj 256 GB vnútorné úložisko. Na prednej strane bude novinka vybavená 5,9″ displejom s FullHD / 2K rozlíšením. Táto skvelá kombinácia určite nenechá chladným žiadneho technologického nadšenca.

huawei-mate-9-realne-fotky-unik

Spolu s modelom Mate 9 by mal Huawei uviesť aj novú verziu nadstavby EMUI 5, ktorá bude nasadená do najnovšieho operačného systému Android 7.0 Nougat. Predstavenie novinky by malo najprv prebehnúť v nemeckom Mníchove a následne až 14. novembra v domovskej Číne. Len krátko pred predstavením unikli na sociálnej sieti Weibo fotografie, ktoré sú zachytené práve touto pripravovanou novinkou a musíme konštatovať, že fotky vyzerajú naozaj kvalitne. Nesmieme však zabúdať na to, že tieto fotky nie sú ani zďaleka v plnej kvalite, a tak si na reálne výsledky fotoaparátu musíme počkať až do oficiálneho predstavenia.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
60%
Chcem to
20%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
20%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]