Podľa portálu trueachievements.com hovorca spoločnosti Microsoft oficiálne potvrdil, že zrušenie predplatného služby Live Gold na 12 mesiacov nie je chybou. Jednomesačné a trojmesačné predplatné je však stále k dispozícii.

Ako uviedol vo svojom vyjadrení hovorca, Microsoft zatiaľ nešpecifikuje dôvod rozhodnutia: „Rozhodli sme sa, že odstránime 12-mesačné predplatné Xbox Live Gold SKU z Microsoft Online Store. Zákazníci majú možnosť vybrať si medzi jedno a trojmesačným predplatným.“

Aj keď presné dôvody ukončenia 12-mesačného predplatného nie sú známe, objavili sa už špekulácie o budúcom prepojení služieb Xbox Game Pass a Xbox Live Gold do plánovaného Xbox Game Pass Ultimate.

Podľa informácií uvádzaných na IGN bude Xbox Game Pass Ultimate jednou z najlepších možností, ako sa dostať k obrovskému množstvu kvalitných titulov. K dispozícii budú tituly ako Gears Of War 5, Red Dead Redemption 2 alebo Devil May Cry V.

Xbox Live je služba, ktorá bola spustená v novembri 2002 a umožňuje hráčom na konzolách Xbox 360 a Xbox One S/X hrať multiplayer.

Neskôr bola služba rozšírená o každomesačnú ponuku hier, ktoré mali predplatitelia k dispozícii zadarmo. Narozdiel od konkurenčnej stratégie, ktorú presadzovalo Sony, tieto hry ostávajú v knižnici a môžeš ich bez obmedzenia hrať aj po ukončení predplatného.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom