Do konca roka 2017 ostáva už iba niekoľko hodín a mnohí s radosťou spomínajú, čo im posledných 12 mesiacov prinieslo. V technologickom svete to boli desiatky skvelých zariadení, ktoré si zákazníci nesmierne obľúbili. Zákazníci spoločnosti Apple sa opäť postarali o to, aby sa iPhony stali najpredávanejšími zariadeniami aj v roku 2017.

Štatistické údaje vyhodnocovala spoločnosť GBH Insights, ktorá odhalila, že sa počas tohto roka po celom svete predalo viac ako 223 miliónov kusov smartfónov od Apple. Týmto ohromným číslom si iPhony vyslúžili prvenstvo už druhý rok v rade, pretože rovnaký úspech zaznamenali aj v roku 2016. Vtedy sa ich však počas celého obdobia predalo o približne 12 miliónov kusov menej.

Zahanbiť sa nenechal ani Samsung

Za týmito smartfónmi si druhé miesto uchmatli tohtoročné vlajkové lode Samsung Galaxy S8 a Galaxy Note 8, ktoré si dokopy zakúpilo 33 miliónov používateľov. Tretiu pozíciu najpredávanejšieho technologického zariadenia tentokrát nezískal žiaden smartfón. Túto priečku totiž obsadil inteligentný reproduktor Amazon Echo Dot, z ktorého sa vo svete predalo 24 miliónov kusov. Napriek negatívnym predpovediam o popularite inteligentných hodiniek sa Apple vyšvihlo aj v tomto segmente, kde predalo počas roka 2017 až 20 miliónov hodiniek Apple Watch.

samsung galaxy Note 8
Zobraziť celú galériu (0)
Kristián Hrušovský / FonTech

Nenechaj si ujsť
Toto sú produkty s najkrajším dizajnom v roku 2017

Týmto počtom si tento technologický doplnok vyslúžil v rebríčku 4. miesto. TOP 5 najpredávanejších zariadení uzatvára konzola Nintento Switch, z ktorej sa od predstavenia predalo 15 miliónov kusov. Aj rok 2017 bol teda poriadne plodným na tie najrôznejšie zariadenia, no len niektoré z nich dokázali zaujať pozornosť zákazníkov natoľko, aby sa dostali na úplný vrchol. K úspešným predajom rozhodne pomohli aj rôzne príležitostné akcie a zľavy. Zaujímavé predpovede sa môžu fanúšikom Apple ešte len splniť v budúcom roku.

Podľa analytika Patricka Moorheada budú ceny „rámikových“ iPhonov v budúcom roku výrazne klesať. „Všetko, čo nemá bezrámikový displej, poklesne na cene.“ Smartfóny z Cupertina tak majú veľký potenciál stať sa najpredávanejšími zariadeniami aj v budúcom roku. Apple totiž opäť výrazne rozšíril základňu svojich fanúšikov a mnohí z nich budú pri predstavení nových iPhonov pripravení vymeniť svoj starší kúsok za budúcoročnú novinku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom