V posledných dňoch nás dá sa povedať zaplavujú správy týkajúce sa bezpečnosti. Najviac diskutovanými témami sú údajné bezpečnostné riziká spoločnosti Huawei či Facebook, ktorý umožnil najväčším softvérovým gigantom, aby čítali správy ľudí. Problémové sú však aj nebezpečné aplikácie, ktoré mnohokrát narobia viacero nepríjemností.

V prípade mobilných aplikácii existuje viacero spôsobov, ako sa nepríjemným situáciám vyhnúť. Jednou z nich je aj správny výber smartfónu. Pomocou neho sa totiž každodenne pripájame na internet, využívame sociálne siete či zdieľame množstvo osobných údajov, ktoré by mohli byť zneužité. Práve preto sa internetový portál Android Central rozhodol zistiť, ktorý smartfón bol v roku 2018 tým najbezpečnejším.

Prečítajte si tiež!
Microsoft pracuje na úplne novej funkcii Windowsu, ktorá ochráni používateľov pred nebezpečnými aplikáciami

Najbezpečnejší smartfón roka 2018

Tým sa podľa spomínaného internetového portálu stál bez pochýb Google Pixel 3 spolu so svojím väčším súrodencom Google Pixel 3 XL. Je však potrebné dodať, že výber bol uskutočnený len spomedzi Android zariadení a konkurenčný iOS v tomto prípade nebol braný do úvahy.

Najväčšou výhodou smartfónov je, že ich výrobca je v podstate aj majiteľom operačného systému Android. Znamená to, že modely Pixel 3 a Pixel 3 XL majú najnovšie verzie systému a bezpečnostné záplaty k dispozícii ako prvé. Výhodou je aj ich pravidelná garancia po dobu až troch rokov či bezpečné monitorovanie a následné blokovanie potenciálne škodlivého obsahu.

Okrem toho sú najnovšie modely či už po dizajnovej alebo výkonnostnej stránke veľmi dobre vybavené. Za najlepšie vlastnosti je považovaná napríklad optimalizácia softvéru oboch modelov, skvelý fotoaparát, ale aj výkonný procesor. Niektorí používatelia však stále smútia za 3,5 mm audio jackom, čo platí aj v tomto prípade a medzi slabšie stránky patrí aj výdrž batérie. Android Central ako alternatívu k Pixel modelom uvádza napríklad Blackberry KEY 2 a KEY2 LE, ktoré sú na tom po bezpečnostnej stránke taktiež veľmi dobre.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom