Dnešným dňom začnú viaceré obchody spúšťať predobjednávky na Xbox novej generácie. Mnoho hráčov tak má vo zvyku pribaliť aj druhý gamepad, ktorý na potešenie hráčov bude stáť rovnako, ako terajšia generácia, píše Engadget.

Ako vieme, spätná kompatibilita sa na poli Xboxu pretavuje aj do oblasti hardvéru. Zatiaľ čo Microsoft sprístupnil podporu gamepadov z Xboxu One na novej generácii, predstavil aj vynovené kúsky, líšiace sa spoľahlivejším pripojením s nízkou latenciou a novým dedikovaným tlačidlom zdieľania obsahu.

Spoločnosť si je očividne miniatúrnych zmien oproti minulej generácii vedomá, a tak stanovuje ceny nových gamepadov na rovnakú úroveň ako v prípade periférií Xbox One. V našich končinách bude stáť vylepšený gamepad 60 € (v ponuke ho má napríklad Alza), čiže rovnako ako predchodca.

Periférie Xbox Series X sú rovnako ako pri predchodcovi poháňané AA batériami, a tak Microsoft zároveň potvrdil prítomnosť nabíjacej USB-C sady Play & Charge Kit. Jej cenovka by mala oscilovať okolo 25 € (Alza predpokladá cenu 22,90 €).

Pre porovnanie, cena DualSense pre PS5 sa odhaduje až na 70 €, no v porovnaní s Xboxom ponúka nabíjateľnú batériu už v balení. Na strane Xboxu nám tak chýba ešte cenovka rozšíriteľného SSD od Seagate.

V neposlednom rade Microsoft predstavil nové oficiálne farebné prevedenie ovládača. Farebná kombinácia modrej a bielej s prvkami čiernej bude niesť označenie Shock Blue a spoločnosť nás uisťuje, že tento gamepad pripraví do oficiálnej dostupnostipri už pri začiatku predaja konzoly.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom