Seriálový hit You, ktorý na Netflixe nedávno dostal 4. sériu, čaká v rámci služby koniec. Ako informuje Variety, streamovací gigant príbeh chladnokrvného stalkera Joea Goldberga ukončí posledným plánovaným pokračovaním.

Nezačal najlepšie, zachránil ho Netflix

Psychologický triler You pôvodne štartoval na americkej káblovke Lifetime, kde medzi divákmi zaznamenal iba priemerné prijatie. Potvrdenú druhú sériu neskôr odkúpil Netflix, kde sa dramatická séria stala instatným hitom a dlho sa držala aj v TOP 10 najsledovanejšom obsahu služby.

Hlavnou postavou je naoko sympatický kníhkupec menom Joe Goldberg (v podaní Penna Badgleyho), ktorý sa snaží získať srdce svojej lásky, spisovateľky Guinevere Beckovej. Pri túhe po pozornosti sa Joe nezastaví absolútne pred ničím a na získanie jej srdca používa všetky možné prostriedky, vrátane vraždy.

Seriál je adaptáciou rovnomenného románu od autorky Caroline Kepnesovej. Druhá a tretia séria sú zasadené do Los Angeles, nedávno vydaná štvrtá sezóna sa presunula do Londýna, kde Joe pod novou identitou začína odznova, no svojich chladnokrvných metód sa nezbavil.

Skončí tam, kde sa aj začal

Netflix teraz potvrdil, že You dostane ešte jednu ďalšiu sériu, ktorá pre seriál bude znamenať konečnú stanicu. Dej novej sezóny sa symbollicky presunie do New Yorku, kde sa príbeh hlavnej postavy aj začal. Tentokrát sa už na ňom ale nebude podieľať showrunerka Sera Gamble, ktorá sa chce radšej sústrediť na iné projekty. Novú sériu tak zastrešia doterajší producenti seriálu.

Zatiaľ je ešte priskoro hovoriť o konkrétnom dátume premiéry, podľa Variety by sa nakrúcanie mohlo začať na jeseň tohto roka, čo by v prípade bezproblémovej produkcie malo znamenať štart v prvej polovici 2025.

Aj napriek správe o ukončení fanúšikovia môžu byť spokojní. Seriál sa s istotou dočká plnohodnotného ukončenia, čo sa nedá povedať o desiatkach ďalších titulov, ktoré Netflix počas posledného roka nečakane zrušil.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú