Misie vesmírnych letov v podaní spoločnosti SpaceX nám už priniesli množstvo krásnych záberov. Posledný štart rakety Falcon 9 však tentoraz niektorých obyvateľov Kalifornie aj vydesil. 

Najnovšia misia SpaceX odštartovala včera, 22. decembra, a to počas večerných hodín, keď už Slnko zapadalo za obzor. Primárnym cieľom rakety Falcon 9 bolo vynesenie desiatich satelitov od spoločnosti Iridium Communications. Štart prebehol z rampy na leteckej základni Vanderberg v Kalifornii, no a práve obyvateľom tohto amerického štátu sa naskytlo na zatemnenej oblohe úchvatné divadlo. Teda presne také by bolo, pokiaľ by všetci tušili, o čo ide.

Čo to vlastne je?

Raketa Falcon 9 totiž pritom ako stúpala na obežnú dráhu Zeme vytvorila na oblohe zaujímavú svetelnú šou. Počas určitej fázy letu dokonca vznikol netradičný úkaz, ktorý však vyvolal medzi obyvateľmi rozporuplné reakcie. Mnohí totiž netušili, čo sa to vlastne na nebi odohráva.

Preto sa hlavne na sociálnej sieti Twitter začali množiť príspevky, ktoré zachytávajú udivené reakcie ľudí na Zemi. S čím si teda obyvatelia Kalifornie raketu Falcon 9 zamenili? Jednou z očakávaných reakcií boli príspevky, ktoré svetelnú šou priradili ku kométe. To bol však len začiatok.

Od kométy to prešlo k vážnejším veciam. Čo ak úkaz na oblohe spôsobila jadrová zbraň? Jednoznačne na to reagoval samotný šéf spoločnosti SpaceX, Elon Musk. Svetlo na oblohe zapríčinilo: jadrové mimozemské UFO zo Severnej Kórey.

Muskov komentár však už bol len reakciou na nespočetné tweety, ktoré let rakety Falcon 9 označili za UFO a mal priniesť inváziu mimozemšťanov. Počet príspevkov bol enormný.

Nečakaný zážitok

Piatkový podvečer bol pre obyvateľov Los Angeles a ďalších miest v Kalifornii rozhodne zaujímavý a priniesol im nečakané divadlo a rôznu zmes emócií. A inak – misia Falcon 9 bola úspešná a všetkých desať satelitov už vyslalo prvý signál, ktorý potvrdil ich funkčnosť. SpaceX tak má na konte ďalší podarený let, ktorý tentoraz zaujal aj menej tradičným spôsobom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom