Trh s kryptomenami aktuálne trhá jeden rekord za druhým. Len včera kombinovaná hodnota kryptomenového trhu po prvýkrát v histórii presiahla trhovú kapitalizáciu 3 biliónov dolárov a dnes historické tabuľky prepisuje dvojica najsilnejších kryptomien.

Ako informuje Bloomberg, bitcoin, ktorý je najväčšou a najznámejšou kryptomenou, za posledných 24 hodín zaznamenal nárast o 3,6 % vyskočil na cenu 68 513 dolárov. Pokoril tak svoje doterajšie maximum z októbra tohto roka, ktoré predstavovalo 66 974,77 dolára.

Druhá najsilnejšia kryptomena – ethereum- síce zaznamenala miernejší nárast, no aj ten stačil na nový rekord – ether sa počas obchodovania v Ázii predával za 4 840 dolárov.

Celková trhová hodnota kryptomien dosiahla približne 3,1 bilióna dolárov – možno tak dedukovať na základe údajov stránky CoinGecko, ktorá sleduje ceny viac než 10 000 kryptomien. O tom, že sa kryptomenám aktuálne výnimočne darí, svedčia aj celkové údaje z uplynulých mesiacov. Bitcoin tento rok vzrástol o viac ako 130 % a ethereum približne o 550 %, informuje Finance-yahoo.

Freepik (úprava redakcie)

Čoraz širšia akceptácia kryptomeny

„Krypto trh rastie závratným tempom,“ cituje TASR analytika firmy SwissQuote Ipek Ozkardeskaya. „Časť je samozrejme špekulácia, ale časť je skutočná,“ povedal v rozhovore pre AFP. Ďalej podotkol, že kryptomena sa dostáva medzi tradičné financie. Jedným z dôvodov ich posilňovania je čoraz širšia akceptácia kryptomien medzi bežnými investormi.

V druhej polovici októbra sa na New York Stock Exchange (NYSE) začal obchodovať bitcoinový ETF. ProShares Bitcoin Strategy ETF so symbolom BITO sleduje termínované kontrakty na bitcoin, napríklad na chicagskej CME, a je pre bežných investorov prístupnejším nástrojom pre investovanie do bitcoinu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú