Ako vieme, herec Chadwick Boseman nás na následky rakoviny v auguste tohto roka opustil. Medzi jeho najväčšie zárezy vo filmovom priemysle patrí marvelovka Čierny panter, kde si strihol nezabudnuteľnú hlavnú úlohu rovnomenného hrdinu.

Portál Daily Mail však upozorňuje, že na Netflixe pribudol jeho úplne posledný film, ktorý skončil natáčanie v auguste 2019. Ma Rainey’s Black Bottom je hudobná dráma, kde zosnulý herec stvárňuje fiktívneho hudobníka Leveea po boku oceňovanej Violy Davis. Tá si zahrala v roli reálnej legendy blues, Ma Rainey.

Premisa filmu je postavená na neutíchajúcom konflikte úspešných hudobníkov a mechanikách hudobného priemyslu Chicaga 20. rokov. Novinka je na streamovacej službe natočená podľa rovnomennej divadelnej hry Augusta Wilsona.

Na základe toho si tak filmári povolali na pomoc slávneho divadelného režiséra George C. Wolfe, presláveného hneď niekoľkými hrami na Boardwayi. O scenár sa postaral Ruben Santiago-Hudson, rovnako rezonujúci z divadelného prostredia. Na jednej z produkčných stoličiek sedí zároveň aj jedna herecká legenda Denzel Washington.

Film vyšiel aj napriek obmedzeniam vo vybraných kinách už v novembri tohto roka, kde sa tešil obrovskej obľube ako medzi divákmi, tak aj kritikmi.

Práve tí sa domnievajú, že Ma Rainey’s Black Bottom je vynikajúcou šancou na získanie Oscara v prípade oboch hlavných hercov. Pokiaľ by sa tak stalo v prípade Chadwick Bosemana, išlo by prvú posmrtnú výhru od roku 2009, kedy ocenenie do hereckého neba poputovalo Heath Ledgerovi za bezkonkurenčné stvárnenie Jokera v Temnom rytierovi.

Excelentnej dráme na streamovacej službe sekunduje aj polhodinový dokument Ma Rainey’s Black Bottom: A Legacy Brought to Screen. V ňom herci, režiséri a producenti spomínajú na samotnú produkciu titulu či filmárske úskalia, respektíve techniky využité pri natáčaní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP