Kryptomeny sú na trhu už nejaký ten rok a mnohí ľudia na nich dokázali aj slušne zarobiť. V takom prípade sú mnohé štáty za to, aby sa odvádzala aj daň z príjmu vo virtuálnych menách, s čím však podľa nových informácií nesúhlasí Portugalsko, potvrdil portál Cointelegraph. Portugalsko sa rozhodlo oslobodiť kryptomeny od daní a obyvatelia krajiny tak nemusia štátu odvádzať žiadnu daň z obchodov a príjmov v týchto menách.

Týmto rozhodnutím sa Portugalsko stalo jednou z mála krajín, ktoré oslobodili ľudí, v tomto prípade iba fyzické osoby, od platenia daní z príjmov v kryptomenách. Medzi štáty, ktoré doteraz nevyžadujú zdanenie kryptomien pritom patrí Nemecko, Švajčiarsko, Malta, Singapur, Malajzia a Bielorusko, informoval Forbes.

Portugalsko sa stalo ďalším daňovým rajom pre kryptomeny

K nim sa pridáva aj táto krajina Pyrenejského polostrova, ktorá neuvalila na kryptomeny daň z pridanej hodnoty pri platbách ani transakciách, čo pre obyvateľov znamená, že v prípade príjmu vo virtuálnej mene nemusia štátu odviesť žiadnu daň. Krajina navyše nespoplatnila ani výmenu kryptomeny za fiat peniaze.

Zobraziť celú galériu (1)
CryptoCurrency News/ Twitter

Nenechaj si ujsť
Ukrajina rieši závažný problém. V elektrárni nelegálne ťažili kryptomeny

Situácia sa však mení pre podniky a právnické osoby, ktoré sú stále povinné odviesť daň aj z kryptomien. Portugalsko sa tak pre mnohých stalo ďalším z daňových rajov.

Prvé zmeny v tomto smere štát priniesol ešte koncom mája minulého roka a potvrdenie o nových zmenách vydal Portugalský daňový a colný úrad aj spoločnosti na ťažbu kryptomien v novom dokumente.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú