Moderné smartfóny ponúkajú naozaj špičkové vlastnosti, ktorými vyhovejú každému zákazníkovi, a to aj po fotografickej stránke. Tie najlepšie fotomobily však nemusia stáť viac ako 1 000 €, čo dokázalo aj nové testovanie známeho youtubera. Marques Brownlee vybral do slepého testu 16 rôznych a najmä prémiových smartfónov, z ktorých mal podľa verejnosti skoro najlepší fotoaparát Pocophone F1.

Na začiatku treba poznamenať, že celý test bol veľmi subjektívny a záležal od preferencií tisícok ľudí, ktorí sa zúčastnili hlasovania. Medzi nimi však boli aj mnohí známi youtuberi, ktorých výsledky skutočne zaskočili. Výsledné hodnotenie ale ovplyvnila aj celková kvalita fotografií, ktoré sú na Instagrame či Twitteri komprimované. Jedno z najväčších slepých porovnaní nakoniec spoznalo svojho víťaza.

Prekvapivý výsledok

Prvé miesto v tomto porovnaní si odniesol Huawei Mate 20 Pro. Na päty mu však šliapal model, ktorého by na druhej priečke čakal len málokto. V testovaní, ktoré zahŕňalo aj smartfóny ako Google Pixel 2. a 3. generácie, iPhone Xs Max, Samsung Galaxy Note 9, Huawei P20 Pro, RED Hydrogen, LG V40, OnePlus 6T a mnoho ďalších, totiž takmer všetkých predbehol Pocophone F1 od Xiaomi. Tento výkonný a cenovo dostupný smartfón si verejnosť v slepom porovnaní fotoaparátov zvolila za 2. najlepší fotomobil.

Nenechaj si ujsť
Fotoporovnanie: iPhone X vs. Xiaomi Pocophone F1. Ako si vedie 300 € proti 1000 €?

Celý test pritom prebiehal niekoľko týždňov, počas ktorých sa mohli ľudia do hlasovania zapojiť, no ani zďaleka netušili, za aký model hlasujú. Porovnanie ale prinieslo aj niekoľko ďalších prekvapení, keď oficiálne najlepší fotomobil sveta, Huawei P20 Pro, porazil nový RED Hydrogen, o ktorého fotoaparáte nehovorili prví recenzenti príliš pozitívne. Zo súboja iPhone Xs Max vs. BlackBerry KEY 2 vzišiel ako víťaz práve model od BlackBerry a LG V40 zasa porazilo Google Pixel 2.

Výsledky tohto slepého testu tak dokazujú, že čísla v DxOMark nie sú vždy tak podstatné ako sa môže zdať. Nové smartfóny však disponujú dostatočne kvalitnými fotoaparátmi a nemusia sa umiestniť ani na vrchole tohto prestížneho rebríčka. Pre zdieľanie fotiek na sociálnych sieťach netreba mať model za viac ako 1 000 € a mnohým postačí aj omnoho dostupnejší kúsok. Svoju prácu totiž skvelo odvádza tiež lacný Pocophone F1, ktorý stojí len zlomok z cien ostatných prémiových smartfónov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom