Volkswagen Golf môžeme s čistým svedomím nazvať ikonickým modelom. Koniec-koncov, už niekoľko rokov sa jedná o jeden z najpredávanejších modelov na viacerých európskych trhoch. Golf tak, ako ho poznáme, však zrejme čoskoro skončí a ako píše Electrek, automobilka pracuje na jeho elektrickom nástupcovi.

Ono vo finále nepôjde ani tak o nástupcu, nakoľko automobilka neplánuje zahodiť toto ikonické meno do koša. Ako uviedol CEO automobilky Thomas Schäfer na autosalóne v LA, Golf a GTI sú dva ikonické názvy a aj keď plánuje VW v rámci elektromobility pokračovať s názvoslovím ID, tieto dve označenia budú žiť aj v dobe elektrickej, píše Autocar.

Deviata generácia výhradne s elektromotorom

Ako elektrický nástupca Golfu sa častokrát spomínal VW ID.3, ktorý bol prvým plnohodnotným elektromobilom automobilky. Teraz je ale jasné, že Golf tu s nami zostane ako samostatný model.

VW

Ak si si ale myslel, že to automaticky znamená zánik modelu ID.3, si na omyle. Schäfer tvrdí, že tieto dva modely môžu pokojne existovať bok po boku. ID.3 totiž automobilka nikdy nepovažovala za nástupcu Golfu, skôr ide o elektrickú verziu modelu Golf Plus.

Svoje tvrdenia so zachovaním názvu Golf obhájil tým, že aj novinka VW ID. Buzz si ponecháva ikonický názov a že nie všetky elektromobily z rodiny ID musia mať za týmito písmenami číslo. Nástupca najpredávanejšieho auta v Európe sa tak zrejme bude volať VW ID. Golf.

Elektrický Golf môže byť rovnako populárny

Dobrou správou je, že hierarchicky by sa mal elektrický Golf zaradiť medzi malý a cenovo najdostupnejší VW ID.2 a VW ID.3. Z toho vyplýva, že budúca generácia Golfu by mala byť lacnejšia ako súčasný elektrický hatchback od VW.

Volkswagen

Aktuálna ôsma generácia VW Golf by mala dostať svojho nástupcu niekedy na prelome rokov 2027-2028, takže na vývoj má automobilka ešte kopec času. Elektrický Golf by pritom mal byť postavený na platforme SSP, ktorá nahradí súčasnú MEB platformu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP