Len prednedávnom sme venovali väčšiu pozornosť práve hoaxom a používateľom, ktorí internet zneužívajú na šírenie falošných správ. Že sa situácia neustále zhoršuje už nejaký ten čas je viac než znepokojujúce a na Slovensku sa preto Policajný zbor SR rozhodol spustiť stránku, na ktorej už aktívne zhromažďuje hoaxy a podvody.

Zdá sa, že táto iniciatíva sa ukazuje ako dobrý nástroj prevencie, nakoľko pribúdajú viaceré prípady takmer každý deň. Po šírení poslednej nepravdivej informácie o tom, že na Slovensku dochádza k únosom maloletých a mladistvých osôb, tu tentokrát máme podvodníkov, ktorých praktika zaskočí nejedného z nás.

Prečítajte si tiež!
Slovensko je terčom mnohých hoaxov: Kto je kompetentný, aby rozhodol v týchto prípadoch?

Pozor na zvrhlíkov

S takouto výstrahou prišla facebooková stránka Hoaxy a podvody – Polícia SR, ktorá informuje o tom, že v poslednej dobe bolo zaznamenaných viacero prípadov toho, kedy sa muži tvárili, že majú záujem kúpiť určitý druh oblečenia, pričom ich úmysly boli zdá sa úplne iné.

Od inzerujúcich žien, ktoré prostredníctvom internetu predávali kúsky vyradené zo svojho šatníka žiadali fotky v danom oblečení. V nižšie priloženom príklade ide o konkrétny prípad, kedy neznámy muž žiadal od ženy predávajúcej rifle fotku výlučne zadnej časti tela.

Prípadov bolo hneď viacero, nakoľko sa na podobný incident sťažovalo už zopár používateľok internetových bazárov. Pri takomto obťažovaní je samozrejme možnosť nahlásiť danú osobu Polícii SR, alebo si jednoducho zablokovať jeho číslo a znemožniť mu tak ďalšie obťažovanie.

Zbystrieť by mali najmä slečny, od ktorých vyžadujú neznámi muži podobné fotografie. Vo väčšine prípadov sa bude s najväčšou pravdepodobnosťou jednať o zvrhlíkov, ktorí môžu fotografiu zneužiť nielen pre súkromné účely.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom