Éra smartfónov, ktoré bežali na operačnom systéme Windows Phone, je už za nami. Stále je ale v obehu dostatok modelov, ktorých sa už používatelia radi zbavujú. Veľkým „úspechom“ bol nákup týchto smartfónov do výbavy policajného oddelenia v New Yorku, ktoré ale tento krok neskôr oľutovalo. 

Zrejme si ešte živo spomínaš na plán Microsoftu prebrať biznis fínskej Nokii a ovládnuť segment smartfónov so svojim operačným systémom Windows Phone. Veľkolepý cieľ však nevyšiel a softvérový gigant z Redmontu musel vývoj a podporu ukončiť. S tým ale nerátali policajti v New Yorku. Tí si pri veľkom nákupe a modernizácii vybavenia za viac ako 130 miliónov eur vybrali práve Nokie s týmto systémom.

Policajti sa obzerajú po novom „jablku“

Podľa slov starostu mesta bolo toto rozhodnutie „obrovským krokom do 21. storočia“, no teraz svoje slová zrejme prehodnocuje aj on. Nokia prešla na opačný front a Windows Phone je mŕtvy. Oddelenie polície v New Yorku sa tak po niekoľkých mesiacoch rozhodlo zahodiť 36 000 smartfónov so starým systémom a podporiť Apple kúpou iPhonov. Zatiaľ ale nebolo prezradené, o akú modelovú radu sa bude jednať.

Nenechaj si ujsť
Koniec jednej éry. Microsoft oficiálne pochoval svoj operačný systém Windows Phone

Pre Microsoft je tento krok veľkou ranou pod pás, no nákup Nokií s jeho systémom spískala zástupkyňa polície pre informačné technológie, Jessica Tischová. Tejto ošemetnej situácii sa dalo zabrániť, ak by boli pri nákupe do úvahy brané rady špecialistov a odborníkov na technológie a nie iba preferencie jednotlivca. Policajti v New Yorku pracujú v jednom z najrušnejších oddelení na svete. Pri svojej náročnej práci tak potrebujú spoľahlivé smartfóny, ktoré pobežia s aktuálnym systémom a výrobca sa ho po pár rokoch nerozhodne stiahnuť z ponuky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom