Zdá sa, že Netflix skutočne neklamal, keď hovoril, že chce zo svojej novej zombie značky Army of the Dead a spolupráce so Zackom Snyderom vytrieskať maximum a čaká nás zástup ďalších nových filmov.

Prvý z nich s názvom Army of the Thieves už má aj prvý teaser a dokonca ho na streamovacej službe uvidíme ešte tento rok, informuje Deadline.

Tentokrát bez zombíkov

Filmová novinka sa bude sústrediť na postavu otvárača sejfov, Ludwiga Dietera (Matthias Schweighöfer), a jeho vlastnú odvážnu lúpež. Príbeh bude zasadený pred udalosti Army of the Dead, bude teda prequelom a odohrávať by sa mal približne v čase prepuknutia zombie apokalypsy v Las Vegas.

Krátka upútavka naznačuje, že Ludwiga kvôli jeho schopnostiam otvárať trezory opäť vyhliadne tretia strana, tentokrát to bude exotická kráska Nathalie Emmanuel, ktorú si seriáloví nadšenci okamžite vybavia ako Missandei z Hry o tróny alebo z poslednej časti Rýchlo a zbesilo.

Sľubná spolupráca

Zaujímavosťou je, že Army of the Thieves Netflix nakrúcal ešte o niečo skôr ako Army of the Dead, ktorý sa po premiére stal jedným z nasledovanejších projektov v histórii služby, za prvé štyri týždne si ho zaplo viac ako 72 miliónov predplatiteľov.

Na režisérske kreslo sa vo filme aj v tomto prípade posadil Zack Snyder, ktorý správne odhadol, že Ludwig bude patriť medzi najpopulárnejšie postavy jeho akčnej zombie pecky. Postavu Ludwiga sme v recenzii chválili aj my, zároveň sa nám na filme však nepozdávalo viacero do očí bijúcich nedostatkov.

Netflix

Snyder si spoluprácu s Netflixom mimoriadne pochvaľoval a iba nedávno obe strany oficiálne potvrdili, že Army of the Dead dostane aj plnohodnotné pokračovanie a v hre sú aj ďalšie filmy.

Prvým z nich teda bude práve Army of the Thieves, ktorý síce bude bez zombíkov, zato sa ho však dočkáme ešte tento rok. Presný dátum zatiaľ nevieme, isté je, že to bude počas jesene.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú