HBO vysiela finálnu sériu svojho veľkolepého seriálu Game of Thrones už od 14. apríla, odkedy sme sa dočkali 4 častí, ktoré priniesli poriadne prekvapenia vo vývoji deja. Tŕňom v oku divákov sa však stal posledný diel, v ktorom sa objavil predmet z moderného sveta. Správy o pohári zo Starbucks v Game of Thrones sa rozšírili rýchlo, no tvorcovia seriálu zavrhli všetky teórie a potvrdili, že išlo o obyčajný chybu.

Celý problém sa objavil v scéne, kedy Tormund vychvaľoval Johna Snowa ako statočného bojovníka, ktorý odvážne bojoval proti bielym chodcom, Nočnému kráľovi a nebál sa jazdiť ani na drakovi. Pri krátkom zábere na Daenerys Targaryen však ostali diváci prekvapení zistením, že sa pred ňou nenachádza žiaden drevený či kovový pohár z tej doby, ale pohár od Starbucks.

Chybička se vloudila

Takéto prekvapenie rozpútalo krátko po premiére 4. časti veľké debaty, ktoré svojim vysvetlením uzavrel jeden z tvorcov seriálu, informuje The Verge. Bernie Caulfield, výkonný producent, prezradil, že išlo o chybu, ktorá sa nemala stať a vo vysielaní rádia WNYC sa divákom ospravedlnil. Hoci sa HBO za takýto prešľap hanbí, internet ho prijal pozitívne a s humorom. Aj samotná spoločnosť poňala celú situáciu vtipne. V oficiálnom vyjadrení napísala:

Latte, ktoré sa objavilo v epizóde, bola chyba. Daenerys si objednala bylinkový čaj.“ – oficiálne stanovisko HBO.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot/HBO/FonTech

Nenechaj si ujsť
George R.R. Martin prehovoril o pokračovaní Game of Thrones. HBO tak skoro Westeros neopustí

Podobne sa vyjadrila aj spoločnosť Starbucks, ktorá vo svojom statuse na Twitteri napísala: „Úprimne sme prekvapení, že si neobjednala Dragon Drink,“ informuje Forbes. Zatiaľ však nie je jasné či bude posledná epizóda seriálu upravená a pohár od kávy odstránený, no aktuálne sa stále v spomínanej scéne nachádza.

Niektorí diváci ale ostali sklamaní, že si tvorcovia takú chybu nevšimli a dopustili, aby sa objavila priamo na obrazovkách. V každom prípade však posledná séria Game of Thrones žne obrovské úspechy a trhá rekordy v sledovanosti po celom svete. Úplné vyvrcholenie seriálu pritom príde už 19. mája, kedy bude odvysielaná záverečná časť, v ktorej budeme poznať definitívneho víťaza v boji o Železný trón.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom