Počítače boli spočiatku obrovské zariadenia, ktoré zaberali aj celú miestnosť. Vďaka možnostiam, ktoré poskytli inovácie vo svete technológií, sa ale začalo s ich miniaturizáciou. Len v priebehu pár desiatok rokov sa tak technológie zdokonalili natoľko, že v dnešných dňoch môžu spoločnosti vyrábať aj počítače o veľkosti kreditnej karty. Jeden taký nám len prednedávnom predstavil jeden z najväčších gigantov v tejto sfére, Intel. 

Táto novinka bola oficiálne odhalená ešte na výstave CES 2017 a nechýbala samozrejme ani na aktuálne prebiehajúcej konferencii Computex. Na tejto akcii sa ale ukázalo omnoho viac známych spoločností, ktoré predstavovali svoje nové a inovatívne produkty. Okrem Intelu sa na mini-počítače zameriava aj Foxconn či spoločnosť Seneca.

zdroj fotografie: Intel

Nenechaj si ujsť
Intel Core i9 je realitou. Privítaj extrémne 18-jadrové monštrum!

LG z tohto odvetvia taktiež neuteká ďaleko, no jeho verzia malého počítača sa nachádza v monitore, s ktorým sa mu podarilo vytvoriť plnohodnotné All-In-One zariadenie. Počítače o veľkosti kreditnej karty majú veľký potenciál a ocitnúť sa môžu napríklad aj v interaktívnych tabuliach a ďalších zariadeniach. Zatiaľ čo mnohé spoločnosti na podobných produktoch ešte len pracujú, tak Intel už chystá uvedenie Compute Card do predaja.

zdroj fotografie: Intel

Na pulty predajní sa zariadenie dostane už v auguste. Zákazník si bude môcť vybrať hneď z niekoľkých výkonnostných verzií s rôznymi špecifikáciami. Dlhoroční partneri Intelu, medzi ktorých patrí aj Lenovo, Dell či HP pracujú na svojich alternatívach, no zatiaľ ich svetu neodhalili. Aj keď malý vreckový počítač možno nezaujme príliš mnoho zákazníkov, tak je ideálnym príkladom toho, ako ďaleko sa dostali technológie. Skvelý počin, no nie?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom