Začiatok týždňa sa niesol v duchu začiatku novej série Game of Thrones. Legendárny seriál vstúpil do svojej poslednej fázy a hoci možno nie si jeho fanúšikom, vplyvu tohto seriálu sa nemôžeš vyhnúť. 

Na vydanie poslednej série čakali fanúšikovia takmer dva roky, nakoľko posledná epizóda siedmej série mala premiéru 27. augusta 2017. Posledná séria má priniesť veľkolepé vyvrcholenie, ktoré na televíznych obrazovkách môžeme vidieť od roku 2011.

Hneď prvá epizóda ukázala, že sa zrejme bude jednať o najúspešnejšiu sériu, nakoľko len prvá časť dosiahla viac ako 70 miliónov zhliadnutí, a to len za prvých 24 hodín od premiéry, informuje portál The Verge.

Viac ako 75 % zhliadnutí pochádzalo z pirátskych zdrojov

Populárnosť seriálu dokazuje aj fakt, že sa jedná o najviac sťahovaný seriál vôbec. Bohužiaľ pre HBO, všetko sú to neoficiálne a pirátske zdroje, ktoré televízií neprinášajú žiadne peniaze. Len pre porovnanie, oficiálne údaje hovoria o tom, že prostredníctvom HBO si prvú epizódu pozrelo za 24 hodín 17,4 milióna ľudí, pričom 11,8 milióna pochádzalo prostredníctvom televízie a zvyšok z internetu (HBO GO, HBO NOW).

Prečítaj si tiež
8. séria Game of Thrones prekonala rekordy. Premiéru prvej časti videlo ohromné množstvo ľudí

Naopak počet pirátskych zhliadnutí presiahol počet 55 miliónov, čo predstavuje viac ako 75% podiel na celkovom počte zhliadnutí. Najviac sledovateľov pochádzalo z Indie (10 miliónov), Číny (5 miliónov) a USA (4 milióny). Sledovatelia pritom využili viacero možností zhliadnutia:

  • 76,6 % pochádzalo z neoficiálnych streamov
  • 12,2 % z verejných torrentov
  • 10,8 % stiahnutí mimo torrentov
  • 0,5 % z privátnych torrentov

Od premiéry tieto sa tieto čísla výrazne zvýšili, pričom trend sa bude zvyšovať s každou ďalšou epizódou. Možno pritom predpokladať, že čísla v zhliadnutí budú pokračovať aj dlho po tom, čo bude seriál oficiálne ukončený poslednou epizódou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom