V nedeľný večer spustilo HBO vysielanie finálnej série tohto seriálu, na ktorú sa tešili milióny fanúšikov po celom svete. Obľúbenosť tohto titulu teraz potvrdzuje aj vysoká sledovanosť, ktorá počas premiéry prekonala doterajšie rekordy. Vysielanie Game of Thrones sledovalo spolu až 17,4 milióna divákov, čím prvý diel pokoril doterajšie rekordné čísla na platformách HBO.

Premiérová časť 8. série Game of Thrones bola odvysielaná počas nedeľného večera v Spojených štátoch, pričom na Slovensku ju mohli diváci sledovať kvôli časovému posunu 15. apríla od 03:00 ráno. Nová a zároveň finálna séria seriálu nesklamala HBO ani tentokrát a jej debut si pozrelo najviac ľudí doteraz.

Premiéra prilákala rekordný počet divákov

Prvú časť predošlej 7. série sledovalo v deň premiéry 16,1 miliónov ľudí a záverečnú časť tejto série si pozrelo 16,9 milióna ľudí, informuje BGR. Celkový počet divákov však teraz stúpol pri 8. sérii až na 17,4 milióna, pričom 11,8 miliónov ľudí si najnovšie pokračovanie tohto epického príbehu pozrelo priamo počas „živého vysielania“ v televízii, informuje The Wrap. Premiérová časť s názvom „Winterfell“ dokonca získala od známeho portálu Rotten Tomatoes vysoké hodnotenie 92 %.

Nenechaj si ujsť
HBO Go malo pre nápor fanúšikov Game of Thrones výpadok v kritickom čase premiéry poslednej série

Tento významný večer stanovil aj ďalší rekord na Twitteri, kde používatelia tweetovali o novej časti poslednej série. Celkovo bolo v súvislosti s týmto dielom zdieľaných až 5 miliónov príspevkov. Čísla tak poriadne narástli.

V začiatkoch sledovalo 1. časť prvej série len 2,2 milióna ľudí. Sledovanosť jednotlivých sérií nájdeš aj v priloženom zozname. Treba však podotknúť, že ide o počet divákov v USA.

Sledovanosť Game of Thrones:

  • 1. séria: 9,3 miliónov divákov
  • 2. séria: 11,6 miliónov divákov
  • 3. séria: 14,4 miliónov divákov
  • 4. séria: 19,1 miliónov divákov
  • 5. séria: 20,2 miliónov divákov
  • 6. séria: 25,7 miliónov divákov
  • 7. séria: 32,8 miliónov divákov

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom