Keď Apple predstaví nové smartfóny, tie sa často stávajú inšpiráciou pre ďalších výrobcov, a to nielen spoza hraníc Číny. Ikonickú vlastnosť nového iPhonu X má v sebe priniesť tiež pripravovaný model Moto X5, ktorý okrem iného dostane aj štvoricu fotoaparátov.

Po informáciách o mnohých nových smartfónoch, ktoré si výrobcovia pre nás tento rok pripravujú prišiel rad aj na modely Lenovo Moto. Spočiatku sa do éteru dostali detaily o lacnejších kúskoch ako Moto E5 či nástupcoch modelov poslednej G-línie. Doterajší dizajnový jazyk spoločnosti však môže zmeniť nová X5-ka, ktorej dizajnéri doprajú bezrámikový displej so známym prvkom iPhonu X.

S výrezom v displeji príde aj novinka od Lenova

Zatiaľ nepredstavené Moto X5 totiž na prvej snímke odhalilo svoju možnú podobu. Obrazovka s 5,9″ uhlopriečkou, FullHD+ rozlíšením a tenkými rámikmi vo svojej vrchnej časti ale skrýva výrez, ktorý ako prvý priniesol výročný model z Cupertina. Tento priestor v novinke od Lenova využijú 2 selfie fotoaparáty. Dvojica objektívov sa bude nachádzať aj v známom kruhovom výstupe na zadnej strane. Mätúcim prvkom výbavy je však v tomto prípade snímač odtlačkov prstov.

Nenechaj si ujsť
Používatelia iPhone X hlásia problém. Trhá im vlasy

Ten si totiž už nenašiel miesto pod obrazovkou, nakoľko výrobca zrejme domovské tlačidlo úplne vypustí z bezrámikového dizajnu. Pravdepodobne sa ale nenachádza ani na zadnej stene pod logom spoločnosti, a tak je otázne, či ho vôbec vo výbave novej X5-ky nájdeme. Špecialitou tejto novinky má byť vlastný digitálny asistent s označením Moto XP. Žiaľ, okolo Moto X5 je dosiaľ mnoho nejasností. Zatiaľ nepoznáme ďalšie detaily výbavy a dokonca ani to, či smartfón na obrázku je skutočne tým, za koho sa vydáva. Viac informácií by nám už ale mali poskytnúť najbližšie týždne.

Pošli nám TIP na článokNovinky