Keď Apple predstaví nové smartfóny, tie sa často stávajú inšpiráciou pre ďalších výrobcov, a to nielen spoza hraníc Číny. Ikonickú vlastnosť nového iPhonu X má v sebe priniesť tiež pripravovaný model Moto X5, ktorý okrem iného dostane aj štvoricu fotoaparátov.

Po informáciách o mnohých nových smartfónoch, ktoré si výrobcovia pre nás tento rok pripravujú prišiel rad aj na modely Lenovo Moto. Spočiatku sa do éteru dostali detaily o lacnejších kúskoch ako Moto E5 či nástupcoch modelov poslednej G-línie. Doterajší dizajnový jazyk spoločnosti však môže zmeniť nová X5-ka, ktorej dizajnéri doprajú bezrámikový displej so známym prvkom iPhonu X.

S výrezom v displeji príde aj novinka od Lenova

Zatiaľ nepredstavené Moto X5 totiž na prvej snímke odhalilo svoju možnú podobu. Obrazovka s 5,9″ uhlopriečkou, FullHD+ rozlíšením a tenkými rámikmi vo svojej vrchnej časti ale skrýva výrez, ktorý ako prvý priniesol výročný model z Cupertina. Tento priestor v novinke od Lenova využijú 2 selfie fotoaparáty. Dvojica objektívov sa bude nachádzať aj v známom kruhovom výstupe na zadnej strane. Mätúcim prvkom výbavy je však v tomto prípade snímač odtlačkov prstov.

Nenechaj si ujsť
Používatelia iPhone X hlásia problém. Trhá im vlasy

Ten si totiž už nenašiel miesto pod obrazovkou, nakoľko výrobca zrejme domovské tlačidlo úplne vypustí z bezrámikového dizajnu. Pravdepodobne sa ale nenachádza ani na zadnej stene pod logom spoločnosti, a tak je otázne, či ho vôbec vo výbave novej X5-ky nájdeme. Špecialitou tejto novinky má byť vlastný digitálny asistent s označením Moto XP. Žiaľ, okolo Moto X5 je dosiaľ mnoho nejasností. Zatiaľ nepoznáme ďalšie detaily výbavy a dokonca ani to, či smartfón na obrázku je skutočne tým, za koho sa vydáva. Viac informácií by nám už ale mali poskytnúť najbližšie týždne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom