Inflácia spolu s narastajúcou konkurenciou medzi streamovacími platformami čoraz častejšie vyvoláva negatívne javy na trhu. Pred pár týždňami Netflix oznámil za druhý kvartál 2022 stratu 970-tisíc predplatiteľov v porovnaní s prvým štvrťrokom a najnovšie prišiel so svojimi výsledkami aj mediálny gigant Comcast, vlastniaci americkú mediálnu spoločnosť NBCUniversal.

Podľa portálu IndieWire sa rast predplatiteľov u streamovacej služby Peacock, patriacej do portfólia NBCUniversal, oproti poslednému kvartálu úplne zastavil. Zaujímavosťou je, že ešte v prvom štvrťroku sa spoločnosť pochválila 4 miliónmi nových predplatiteľov. Aktuálne za službu celosvetovo platí takmer 13 miliónov divákov.

NBCUniversal/Neuf.tv

Na celú situáciu s nadhľadom zareagoval predseda Comcastu Brian L. Roberts, ktorý aj napriek nie príliš oslnivým výsledkom vyzdvihol celkový nárast predplatiteľov od vzniku samotnej služby v roku 2020.

„Postup z nuly na 13 miliónov platiacich odberateľov za pár rokov je v Peacock veľký úspech,“ dodal Roberts počas štvrtkovej konferencie o zverejnení výsledkov.

Službu si budeš môcť vychutnať už čoskoro aj na Slovensku

Streamovacia služba pôsobí aktuálne predovšetkým v USA, Veľkej Británii, Írsku, Nemecku, Švajčiarsku a Rakúsku a okrem menšej seriálovej ponuky sa platforma zameriava skôr na správy a športové prenosy.

Ešte v lete minulého roka sme informovali, že Peacock sa stane súčasťou novej video služby SkyShowtime, ktorá je výsledkom spolupráce dvoch spoločností Viacom a Comcast. Práve nová konkurencia na trhu streamovacích služieb by mala podľa predbežných informácií zavítať na Slovensko ešte tento rok.

Služba ponúkne vyše 10 000 hodín obsahu a okrem tvorby spomínanej služby Peacock zahŕňa aj originálne série od NBCUniversal, Sky a ViacomCBS, vrátane titulov od Showtime, Nickleodon, Paramount Pictures, Paramount+ Originals, Sky Studios a Universal Pictures. V knižnici by sa tak mali objaviť populárne série ako Krstný otec, Jurský park, tohtoročný mega hit Top Gun: Maverick či sci-fi seriál Halo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP