Spoločnosť Sony je vo svete známa nie len kvôli smartfónom, ale predovšetkým vďaka televízorom a hernej konzole Playstation. Vôbec prvý model sa objavil v roku 1994 v Japonsku a bola to vôbec prvá konzola, ktorej predaj prekročil 100 miliónov kusov.

Pred vyše rokom ohlásilo Nintendo návrat legendárnej konzoly SNES, na ktorej mohol hráč hrať 16-bitové hry. Konzola SNES Classic Edition tak navrátila skôr narodeným hráčom nostalgické spomienky na jednu z prvých konzol vôbec. Ten istý krok teraz spravilo Sony s Playstation 1. Legendárna konzola príde opäť na trh a s ňou aj 20 typických hier.

Globálne spustenie predaja už v decembri

Oproti klasickej verzii bude táto vynovená, o poznanie menšia, a to až o 45 %. Núdza nebude ani o herné tituly, nakoľko priamo v konzole ich bude pred-inštalovaných až 20. Medzi nimi sa nachádza napríklad Final fantasy VII, Tekken 3, Rige Racer, Jumping Flash či Wild Arms. Chýbať nebudú ani lokálne multiplayerové kúsky. Balenie bude obsahovať dva klasická káblové ovládače (tentokrát cez pripojiteľné cez USB), HDMI kábel a samotnú konzolu.

Nenechaj si ujsť!
Sony má s PlayStation 5 jedinečný plán. Dodá konzolám nový rozmer

Predaj konzoly bol ohlásený na 3. decembra a spustený bude celosvetovo. Cena je stanovená na 99,99 dolárov a rovnakú cenu, ale v eurách môžme očakávať aj u nás. Ak si teda fanúšikom značky, prípadne niekoho takého poznáš, môže byť Playstation Classic skvelým vianočným darčekom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom