Mimoriadna rýchlosť, vizuálna presnosť a zapojenie viacerých zmyslov hráča. Nejako takto by sa dali zjednodušene zhrnúť hlavné prednosti novej konzoly, ktorá u nás bola oficiálne uvedená v novembri minulého roka. PlayStation 5 svojou unikátnou technológiou láka nielen zarytých herných fanúšikov, ale aj príležitostných hráčov a všetkých milovníkov audiovizuálneho obsahu tej najvyššej kvality.

Vďaka ultrarýchlemu SSD disku si môžete vychutnať takmer okamžité načítanie. Už samotné zapnutie konzoly a spustenie aj tých dátovo a graficky najnáročnejších hier zaberie skutočne pár sekúnd. Veľké zrýchlenie oproti predchádzajúcej generácii je vidieť aj počas samotného hrania, či už pri načítaní jednotlivých scén, úrovní či multiplayeru.

Vizuálny zážitok tej najvyššej kvality zaisťuje 4K grafika a plynulá herná rýchlosť až 120 snímkov za sekundu. Pohlcujúci zvuk má na svedomí technológia Tempest 3D AudioTech. Kapitolou samou o sebe, umocňujúcou herné zážitky s PlayStation 5, je tak nový ovládač – DualSenseTM.

Ovládač novej generácie

Špeciálne pre PS5 bol vyvinutý nový herný ovládač DualSenseTM. Ten okrem svojho elegantného vzhľadu zaujme novými funkciami, ktoré hráč v ruke pocíti takmer okamžite po jeho zapnutí. Jednou z týchto funkcií sú adaptívne triggery (spúšťače), čo sú zadné tlačidlá kladúce v rôznych herných situáciách aktívny odpor. Napríklad naťahovanie tetivy luku tak vo svojich prstoch pocítite doslova na vlastnej koži.

Druhou najčastejšie spomínanou funkciou, posúvajúcou hranice herných zážitkov zase o krok ďalej, je haptická odozva. Tá nahradila klasické vibrácie predchádzajúceho ovládača DualShock 4 a vy tak naraz v ruke cítite napríklad poryvy vetra, padajúce kvapky dažďa a ďalšie vnemy. Predovšetkým túto funkciu je pomerne náročné popísať v pár riadkoch. Môže sa zdať, že ide o trochu iné vibrovanie plastového ovládača, ale opak je pravdou. Toto naozaj stojí za to vyskúšať na vlastnej koži.

Bohatá herná ponuka

Herná knižnica PS5 ponúka najobšírnejšiu ponuku hier v histórii PlayStation na čele s titulmi od SIE Worldwide Studios, medzi ktoré patria už od uvedení konzoly tituly Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Demon’s Souls, Sackboy: A Big Adventure a Astro’s Playroom.

Krátko po uvedení novej konzoly sa pridali obľúbené herné hity upravené pre PS5, ako je napríklad Assasins Creed Valhalla, Days Gone, Fortnite a ďalšie. Športoví fanúšikovia nepochybne ocenia FIFA21 či NBA2K21.

Od nového roka sa postupne pridávajú ďalšie a ďalšie tituly, nedávno to bolo napríklad akčné automobilové dobrodružstvo Destruction AllStars. Do konca roka sa hráči môžu tešiť na mnoho ďalších hier, ako je napríklad Returnal (vychádza 30. apríla), DEATHLOOP (21. mája), Ratchet & Clank: Rift Apart (11. júna). V druhej polovici roku to bude okrem iného Horizon Forbidden West, FarCry 6 a veľa ďalších.

Popri nevšedných herných zážitkoch ponúka PlayStation 5 aj veľa obľúbených streamovacích služieb vrátane Amazon Prime Video, Apple TV+, Disney+, Hulu, Netflix, Peacock, Spotify, Twitch, YouTube a ďalších. Každá PS5 konzola má vlastný priestor určený výhradne pre tieto zábavné média, vďaka čomu je možné jednoducho prepínať medzi hrami a sledovaním filmov či TV.

Pre viac informácií navštívte www.playstation.com.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP