Začiatkom tohto mesiaca Google predstavil dvojicu svojich vlajkových lodí Pixel 2/ 2 XL. Tie sa stali najlepšími fotomobilmi na trhu, no gigant pri ich prezentovaní nespomenul jednu dôležitú vec.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ako si sa mohol aj ty sám presvedčiť, nová vlajková loď spoločnosti Google okrem masívneho výkonu ponúka aj v súčasnosti najlepší fotoaparát spomedzi všetkých smartfónov. Navyše k tomu nepotrebuje duálny snímač či kopec megapixelov.

Ako by mohli byť fotky ešte lepšie?

Odpoveďou je nové SoC s názvom Pixel Visual Core. V podstate ide o malý procesor, ktorého úlohou je špičkové spracovanie fotografií. Okrem toho pomáha aj pri úlohách, ktoré vyžadujú strojové učenie. Už teraz je Pixel 2 oveľa rýchlejší pri spracovaní záberov ako jeho predchodca a s týmto procesorom bude ešte rýchlejší.

Pri pohľade na rozloženie čipu môžeš vidieť, že Pixel Visual Core obsahuje celkovo 8 jadier, z ktorých každé je prispôsobené na spracovanie HDR obrazu. Okrem toho čip obsahuje aj vlastnú LPDDR4 pamäť a energeticky úsporné jadro Cortex-A53.

Zatiaľ nevyužitá technológia

Zaujímavosťou je, že momentálne tento čip nie je aktívny v žiadnom z nových Pixelov. Využívať sa bude dať až s ďalšou aktualizáciou na Android 8.1 Oreo, pričom sa objaví aj samostatná aplikácia, ktorá bude túto novinku maximálne využívať. Prečo sa však gigant nepochválil pri predstavovaní? Jeden z dôvodov môže byť, že funkcia ešte nebola dotiahnutá do úplného konca. Preto sa rozhodol o tom informovať, až keď bude technológia naplno pripravená.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
33%
Chcem to
0%
Mám to
33%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
33%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak