Kým väčšina gigantov v smartfónovom priemysle už svoje tohtoročné vlajkové lode predstavila, Google si necháva túto chvíľu až na október. Nástupcovia minuloročných Pixelov budú odhalení už dnes a zatiaľ sme mali možnosť vidieť ich možnú dizajnovú stránku.

Mnoho únikov o pripravovaných smartfónoch má na svedomí Evan Blass, ktorý sa s ostatnými opäť raz podelil o detailnejšie informácie o očakávanom Google Pixel 2 XL. Jeho podrobnejší dizajn sme mali možnosť zahliadnuť ešte pred pár týždňami. Teraz sa nám núka pohľad aj na upravenú plochu domovskej obrazovky, ktorá však nemusí chytiť za srdce každého fanúšika Google smartfónov.

Praktické rozloženie widgetov nemusí vyhovovať každému

Už pri prvom pohľade na domácu plochu si každý všimne, že vyhľadávací panel bol presunutý na spodnú časť obrazovky. Umiestnenie Google vyhľadávania nad navigačné tlačidlá síce vyzerá podivne, no počas používania sa naň bude dať palcom jednoduchšie dočiahnuť.

K ďalším viditeľným zmenám patrí aj skratka aplikácie pre udalosti a počasie, ktorá si zabrala práve pôvodné miesto vyhľadávacej lišty. Používateľ tak bude neustále informovaný o nadchádzajúcich stretnutiach, no zároveň bude mať prehľad o aktuálnych meteorologických podmienkach.

To, ako tieto zmeny domovskej obrazovky uvítajú aj samotní používatelia, je diskutabilné. Zatiaľ taktiež nie je isté, či si budú môcť upravovať základné widgety, ktoré v stále aktuálnych Pixeloch majitelia nemôžu odstrániť. Vnucovanie skratiek aplikácií Googlom môže byť pre niekoho poriadne otravné, a to najmä pokiaľ nezvykne často využívať Google vyhľadávač či aplikáciu Kalendára a Počasia.

Kvalitný zvuk prinesú stereo reproduktory

Napriek kontroverzným zmenám, ktoré mimochodom stále neboli oficiálne potvrdené, nám tento únik informácií prináša bližší pohľad aj na ďalšie prvky prednej strany Pixelu 2 XL. Nad a pod obrazovkou sa totiž môže umiestniť dvojica stereo reproduktorov, ktoré prinesú kvalitnejšie prehrávanie zvuku. Navyše do Googlu konečne zavíta aj trend obrazoviek s minimálnymi rámikmi vôkol displeja.

Nenechaj si ujsť
Všetko, čo zatiaľ vieme o pripravovanom Google Pixel 2 a jeho väčšom „XL“ súrodencovi. Budú to najlepšie smartfóny roka?

Spoločnosť však zrejme nezmenší okraje na úplné minimum. Svojou podobou tak na prvý pohľad môže Pixel 2 XL skôr pripomínať novú vlajkovú loď LG V30. Rámiky na tomto rendery nie sú z tých najtenších a v spojení so 6″ displejom tak môže novinka priniesť o čosi väčšie rozmery ako konkurencia. Podrobné detaily sa dozvieme už o pár hodín.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom