Od začiatku tohto roka sme v segmente smartfónov už videli premiéry mnohých vlajkových lodí od rôznych výrobcov. Google doposiaľ zaostával, no ani tento technologický gigant nás na svoje prémiové modely nenechá už dlho čakať. Google Pixel 2 bude oficiálne predstavený o pár týždňov, pričom so sebou prinesie niekoľko vylepšení, ktorými bude chcieť zaujať.

Predstaveniu nových smartfónov predchádzajú rôzne špekulácie, ktoré pojednávajú o ich výbave či dizajne. Inak to nie je ani pri pripravovaných novinkách Googlu. Nástupcovia minuloročných modelov dostanú rad noviniek, pričom vylepšenia zasiahnu nielen dizajnovú stránku, ale aj fotoaparát či iné oblasti hardvéru. Google dokonca oficiálne prezradil dátum premiéry, ktorá sa bude konať už 4. októbra. Do tej doby sa zrejme ešte objaví zopár detailnejších únikov o ich výbave, no my ti teraz ponúkame prehľad všetkých informácií, ktoré o smartfóne Google Pixel 2 a jeho „XL“ súrodencovi vieme.

Dvojica s rozdielnymi rozmermi

Podobne ako v minulom roku, tak aj túto jeseň uvidíme smartfóny od Googlu v dvoch rôznych veľkostiach. Menší Google Pixel 2 tak dostane väčšieho súrodenca s prívlastkom „XL“.

Odlišný dizajn

Stále aktuálne vlajkové lode Pixel dostali do vienka identický dizajn a líšili sa teda len rozmermi. To však nebude platiť v prípade ich nástupcov, ktorí prídu s odlišnými podobami. Väčší Google Pixel 2 XL by mal podľa všetkého priniesť prémiovejší dizajn s tenšími rámikmi okolo obrazovky. Google v konštrukcii zachová sklenený panel na zadnej stene, no ten teraz príde v menšom prevedení. Rozdielna dizajnová stránka Pixelu 2 a jeho väčšieho „XL“ súrodenca naznačuje, že výrobu pokryjú dvaja rôzni výrobcovia, podobne ako pri modeloch Nexus 5X a 6P.

Výroba Pixel 2 XL prebehne pod záštitou kórejského LG

Posledné informácie naznačujú, že väčší Pixel 2 XL by mal schádzať z výrobnej linky spoločnosti LG. Tento kórejský gigant svetu prednedávnom s modelom V30 ukázal, že to vo svete smartfónov vie skutočne roztočiť. Google sa tak môže spoľahnúť na renomovanú spoločnosť, ktorá sa postará o produkciu jeho prémiového modelu.

Google Pixel 2 XL prinesie väčšiu obrazovku, ktorá bude dlhšia v porovnaní s tradičnými panelmi

Nenechaj si ujsť
Google iba 11 dní po vydaní Androidu 8.0 Oreo začína pracovať na Androide P. Prvé náznaky priamo v kóde

Zdroje z portálu zas XDA-Developers tvrdia, že veľký brat Pixelu 2 dostane zobrazovací panel s uhlopriečkou 5,99″ a 2K rozlíšením. Z iných strán zasa prichádzajú správy o 6″ displeji s pomerom strán 18:9, ktorý majú aj modely LG G6 či Samsung Galaxy S8. S najväčšou pravdepodobnosťou tak výrobca staví práve na takto veľkú obrazovku.

Bočné hrany budú reagovať na stlačenie, čím sa spustia vybrané funkcie či zobrazia notifikácie

Táto funkcia je svetu známa z nového HTC U11 pod názvom „Edge Sense“ a zrejme po tomto užitočnom využití bočných strán siahne aj Google. Po ich stlačení sa tak môže spustiť Google Asistent podobne ako je tomu pri vlajkovej lodi z Taiwanu.

Stereo reproduktory pochovajú 3,5 mm audio jack

Zobraziť celú galériu (4)
Screenshot/Youtube/Pocketnow

Google Pixel XL prinesie nielen prémiovejší dizajn, ale tiež môže dostať stereo reproduktory pre ešte kvalitnejší zážitok z počúvania hudby. Tým by sa však z konštrukcie mohol vytratiť 3,5 mm audio jack, ktorý v nových smartfónoch stretávame čoraz zriedkavejšie. Evan Blass, ktorý rád zverejňuje nové informácie o pripravovaných smartfónoch, tvrdí, že „dierka“ pre klasické slúchadlá bude chýbať obom novým Pixelom 2. generácie.

Menší Pixel 2 príde so skromnejším displejom

Zatiaľ čo Google Pixel 2 XL prinesie kvalitný displej s 2K rozlíšením, tak jeho menší súrodenec ostane „v tieni“ s jednoduchším 4,97″ FullHD panelom. Takéto rozlíšenie však môžeme nájsť vo viacerých prémiových smartfónoch a nový Google Pixel 2 tak rozhodne nebude vytŕčať z radu.

Produkciu zabezpečí HTC

Nenechaj si ujsť
Google Pixel 2 bude zrejme vyzerať úplne inak, než sme si mysleli. Na tejto fotografii vyzerá ako smartfón spred troch rokov

Google sa rozhodol zveriť výrobu modelu Pixel 2 do rúk HTC, ktoré sa po dlhoročnej stagnácii vyšvihlo s kvalitnými a prémiovými modelmi. Tohtoročný nástupca minuloročného Pixelu tak bude v dobrých rukách.

Takto by mal vyzerať Google Pixel 2

Aj tento únik má na starosti Evan Blass. Pokiaľ by sa jeho fotografia s podobou nového Pixelu 2 približovala realite, táto novinka sa od svojho predchodcu výrazne líšiť nebude.

Obe novinky dostanú výkonné procesory a primerane veľkú RAM pamäť

Zobraziť celú galériu (4)
Апгрейд на табуретке/YouTube

Google Pixel 2 a jeho „XL“ verzia dostanú ako pravé vlajkové lode aj aktuálne najvýkonnejší procesor Snapdragon 835. Výkon tejto dvojici teda rozhodne chýbať nebude. S týmto procesorom bude pravdepodobne spolupracovať priemerná operačná pamäť RAM s kapacitou 4 GB.

Výrobcovia nezabudnú ani na kvalitné fotoaparáty

Počas vývoja nového Google Pixel 2 a jeho „XL“ varianty bola značná pozornosť venovaná aj kvalite fotoaparátov, ktoré majú predčiť tie z minulého roka. Rozlíšenie fotoaparátov zrejme nebude rekordné, no na oplátku Google používateľovi poskytne skvelé softvérové funkcie. Bohužiaľ, mnohé zdroje naznačujú, že v týchto novinkách neuvidíme duálne fotoaparáty, a tak sa každý z dvojice smartfónov bude spoliehať len na jeden objektív. Svojimi kvalitami by však mal predčiť mnohých konkurentov podobne ako minulý rok.

Nové Pixely 2. generácie budú odolné voči vode

Nenechaj si ujsť
Dokonalá aplikácia fotoaparátu z Google Pixel vraj dokáže zlepšiť fotografie aj na iných známych smartfónoch

Minuloročným Google Pixel smartfónom chýbala odolnosť voči vode, no to sa s príchodom ich nástupcov definitívne zmení. Tieto informácie boli potvrdené ešte počas minulého roka, no na povrch vyplávali až pred časom.

Google naplánoval premiéru už na 4. október

Tento technologický gigant len včera oficiálne prezradil dátum predstavenia svojich nových smartfónov, ktorý je stanovený na 4. októbra. V rovnakom mesiaci sme mohli pred rokom vidieť aj aktuálne modely Pixel a Pixel XL, ktoré budú už čoskoro nahradené ich dokonalejšími nástupcami. Vylepšenia a novinky, ktoré v nich nájdeme, tak zaujmú ešte širšie publikum zákazníkov. Všetky presné detaily, ako aj ceny za nové Pixely však budú prezradené už o pár týždňov. Plánuješ si kúpiť niektorý model z tejto očakávanej dvojice?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP