Jeden z najväčších technologických gigantov, Google, má na svojom konte niekoľko vydarených zástupcov na poli smartfónov. Jeho posledné kúsky, model Pixel a Pixel XL, pomaly ustupujú do úzadia, pretože ich čoskoro nahradí nová generácia high-endov. 

Prvé informácie unikli len prednedávnom z pomerne netradičného zdroja. Tým boli systémové súbory nového HTC 11, v ktorých boli objavené detaily o modeloch Pixel 2 a Pixel XL 2. Ide teda o plnokrvných nástupcov minuloročných vlajkových lodí Googlu, ktoré na jeseň so sebou prinesú špičkovú hardvérovú výbavu. Experti z fóra XDA Developers sa dokonca spojili s človekom, ktorý mal tú možnosť stráviť trocha času s jednou z týchto očakávaných noviniek. Jednalo sa o model s kódovým označením „Walleye“, teda o Google Pixel 2.

google pixel 2

Koncept Google Pixel 2

zdroj fotografie: Muhsin M. Belaal Auckburaully

Pod kapotou tohto menšieho variantu z dvojice sa bude, samozrejme, nachádzať procesor Snapdragon 835, ktorému sekunduje operačná pamäť RAM o kapacite 4 GB. Zobrazovací panel dostane 5″ uhlopriečku a FullHD rozlíšenie, no po dizajnovej stránke sa druhý Google Pixel bude podobať na svojho predchodcu. Interné úložisko prinesie kapacitu 64 GB. Teraz však prichádza správa, ktorá mnohých (možno) neprekvapí. Vo výbave sa totiž už nebude nachádzať 3,5 mm audio jack. Ako kompenzáciu ponúkne výrobca stereo reproduktory.

Nenechaj si ujsť
Ani tohtoročný Google Pixel 2 nebude lacný špás!

Väčší súrodenec, Google Pixel XL 2 alias „Taimen“ však vo výbave prinesie zopár rozdielov. Rozhodne v ňom môžeme taktiež očakávať procesor Snapdragon 835 ako aj 4 GB operačnú pamäť RAM. Veľkosť úložiska sa ale zdvojnásobí na 128 GB. 6″ OLED displej s rozlíšením 1440 x 2560 pixelov bude pochádzať priamo od LG a konštrukciu znova vytvorí kombinácia skla a hliníka. Sklo však tentokrát už nebude pokrývať aj snímač odtlačkov prstov. Oba modely na zadnej strane prinesú iba „single“ fotoaparát. O ňom sa dá predpokladať, že znova bude patriť k svetovej špičke a mnohých poteší aj prítomnosť 3,5 mm jacku.

zdroj fotografie: YouTube/Rozetkedv

V tomto prípade sa tak zrejme stereo reproduktorov nedočkáme. Záhadou však ostáva, prečo sa testovací softvér v modeli Pixel 2 označil ako „Pixel Imprint“ a pri väčšom Pixel XL 2 sa dostalo na označenie „Nexus Imprint“. Na vysvetlenie a odhalenie týchto informácií si ešte budeme musieť počkať pár týždňov, prípadne až do oficiálneho predstavenia oboch vlajkových lodí Googlu. Tie budú mať premiéru už v septembri.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom