Fanúšikovia Pirátov z Karibiku museli v posledných rokoch viackrát strpieť studenú sprchu po tom, čo dostávali od producentov zaručené správy o nových projektoch z obľúbenej franšízy, aby ich následne zrušili a neskôr práce na nich zase obnovili.

Viac svetla do celého prípadu vniesol v nedávnom rozhovore pre Entertainment Weekly slávny producent Jerry Bruckheimer, ktorý potvrdil, že sa pracuje na kompletne novom reštarte celej série. Scenáru sa ujme Jeff Nathanson, ktorý sa podieľal aj na príbehu k poslednému filmu Salazarova pomsta z roku 2017.

Po osobných škandáloch Johnnyho Deppa a následných súdnych sporoch s Amber Heard producenti realizácie ďalšieho pirátskeho dobrodružstva radšej pustili k vode. Zdá sa však, že dobrodružnej ságe svitá na lepšie časy.

Bruckheimer ocenil skvelú prácu Nathansona pri písaní scenáru, pričom v rozhovore potvrdil, že pôjde o kompletný reštart, ktorý nebude nasledovať známe postavy.

Tým sa vylučuje účinkovanie Johnnyho Deppa, ktorého hlavná úloha Jack Sparrow výrazne poháňala motor prvých piatich filmov, ktoré vo svete zarobili viac než 4,5 miliardy dolárov. Absencia charizmatického herca v Hollywoode stále rezonuje aj u Jerryho Bruckheimera.

TMDB

„Milujem ho. Je to dobrý priateľ. Je to úžasný umelec a má jedinečný vzhľad. Stvoril kapitána Jacka a keby to bolo na mne, bol by opäť v nových Pirátoch,“ dodal v rozhovore legendárny producent.

Vyjadril sa taktiež aj k stále neistému filmovému projektu Pirátov z Karibiku v hlavnej úlohe s Margot Robbie. Herečka ešte v roku 2022 povedala pre Vanity Fair, že na pomyselnom spin-offe Pirátov z Karibiku so ženskou hlavnou hrdinkou vo fáze predprodukcie pracovala, ale štúdio projekt nakoniec zavrhlo. Podľa Bruckheimera má však film stále budúcnosť. „Veríme, že na realizáciu dôjde. Projekt má silný príbeh,“ reagoval producent.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú