Tím slovenských IT developerov zo skupiny 01People uviedol na trh kryptomenu krytú zlatom – OneGram. Chcú dosiahnuť, aby domáce talenty zostali na Slovensku, neodchádzali za prácou do zahraničia a mohli sa podieľať na svetových projektoch priamo z domova.

Komunita technologických, marketingových a biznis inovátorov – 01People, spustila pre svojho klienta z Dubaja technológiu blockchain a ako vôbec prvým Slovákom sa podarilo uviesť do obehu kryptomenu s názvom OneGram. Kryptomena má už dnes reálnych používateľov. Slovenský tím má 46 členov a na ich čele stojí technologický riaditeľ a CEO Roman Kučera.

Majitelia tejto kryptomeny si napríklad už teraz môžu kúpiť nehnuteľnosti v Dubaji od developerskej spoločnosti MAG, ktorá akceptuje OneGram ako oficiálne platidlo.

„OneGram vznikol ako kryptomena, ktorá je určená viac pre konzervatívnych investorov, pretože je krytá zlatom, a to im dáva väčšiu istotu. O jej použití rokujeme s mnohými firmami nielen na blízkom východe a Ázii, ale i v našom regióne, záujem je obrovský,“ vysvetľuje Roman Kučera.

Tím chcú ďalej rozširovať

Nová technológia blockchainu je využiteľná na finančné transakcie a na prácu s dátami, ktoré doteraz potrebovali na overenie vyššiu schvaľovaciu inštitúciu. Tím slovenských developerov je presvedčený, že nová technológia blockchainu je budúcnosťou. Informácie v blockchaine sa spoločne uchovávajú v počítačoch všetkých členov siete a sú nezmazateľné. Žiadna centrálna autorita alebo inštitúcia ich nedokáže zmeniť či ovplyvniť, ani s nimi nijako manipulovať.

Skupina inovátorov 01People chce do svojich ďalších projektov získavať v prvom rade slovenské talenty, ktoré môžu tak robiť na svetových projektoch priamo z domu. „Máme tu kvalitných ľudí, ktorí sú dobrí pre našich svetových a vizionárskych klientov. Sme prepojení v interných online systémoch a vieme pospájať aj všetky kontinenty. Toto je naša vízia,“ vysvetľuje Kučera. Tím odborníkov na Slovensku chce rozšíriť na 200 ľudí, ktorí majú možnosť stretnúť svetových inovátorov.

O skupine 01People

01 People je skupina technologických, marketingových a biznis inovátorov, ktorí tvoria fintech produkty s globálnym zásahom. Majú klientov na Blízkom východe, Taiwane, Číne, Nemecku či Veľkej Británii. Jej jadro tvoria Slováci so zmyslom pre inovácie, ako Roman Kučera (CEO), Roman Neczli (CMO), Patrik Kmeč (CSO) a Ladislav Pásztor. Autorom idey OneGramu je fintech vizionár a motivátor projektu Ibrahim Mohammed.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom