banner-pro-6Qualcomm pred pár mesiacmi v Číne žaloval spoločnosť Meizu pre porušenie patentov týkajúcich sa 4G a 3G mobilných sietí. Výrobca procesorov žiadal odškodné vo výške viac ako 70 miliónov eur, no Meizu uprednostňuje mimosúdne vyrovnanie.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

K mimosúdnemu vyrovnaniu však zrejme nedošlo, pretože Qualcomm presúva boj o patenty do Severnej Ameriky a Európy, kde Meizu znova zažaloval. Viceprezident a hlavný právny poradca procesorového giganta tvrdí, že Meizu s nimi odmietlo rokovať. Po neúspešnej snahe o dohodu Qualcomm nezatvára oči ani pred predajom a distribúciou zariadení Meizu. Americká spoločnosť preto podniká legálne kroky k ochrane svojich patentových práv.

meizu-pro-6-farebne-varianty(11)

Meizu Pro 6

Meizu k prípadu zatiaľ nevydalo žiadne oficiálne stanovisko. V snahe ochrániť svoje patenty môže Qualcomm žiadať zaplatenie licenčných poplatkov, prípadne zakázať predaj zariadení. To by sa mohlo stať Meizu osudným. Qualcomm už oslovil súd v Mannheime a podal svoje sťažnosti na Americkú Komisiu pre medzinárodný obchod a taktiež začal rozbiehať svoj boj aj vo Francúzsku.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
100%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]