banner-le2
V súčasnosti môžeme byť svedkami enormného zlepšenia takmer všetkých možných aspektov našich smartfónov. Azda najviac pokročili mobilné procesory. Výkon, o akom by sa nám pred pár rokmi ani len nesnívalo dnes už zrazu nestačí a ľudia chcú zo svojich smartfónov vyťažiť stále viac a viac. Spoločnosti, ktoré stoja za výrobou týchto čipsetov, sú si toho plne vedomé.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Priznáme sa, že spoločnosť MediaTek nás so svojim vlajkovým čipsetom tento rok mierne sklamala. Helio X20 jednoducho nestačil na konkurenciu a spoločnosť sa ihneď odhodlala k radikálnemu pretaktovaniu jadier tohto procesora, čím sme získali novú verziu s názvom Helio X25. Tento 10-jadrový procesor nám však dokázal, že počet jadier sa nerovná hrubému výkonu. Iste, X25-ka stále ponúka dostatok výkonu na hranie tých najnáročnejších hier, no na konkurenciu v podobe Snapdragonu 820 stráca veľmi veľa. Preto teda nie je žiadnym prekvapením, že sa táto čínska spoločnosť zo všetkých síl snaží nezopakovať zaváhanie z minulosti. Najnovší procesor od MediaTeku ponesie označenie Helio X30 a opäť v sebe bude integrovať až 10 jadier. Tie budú rozdelené do 3 rôznych častí. Prvá a najvýkonnejšia sa postará o náročnejšie úkony, ktoré budú obstarávať 4-jadrá Cortex-A73 s taktom 2,8 GHz. Prostredná ponesie 4 menej výkonné jadrá Cortex-A53, ktoré budú taktované na frekvenciu 2,2 GHz. „Najslabšia“ časť bude obstarávať tie najjednoduchšie operácie pomocou 2-jadier Cortex-A35 s taktom 2 GHz.

LeEco Le 2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


mediatek-helio-x30

TIP: Špecifikácie MediaTek Helio X30 potvrdené

Ďalej sa uvádza, že procesor Helio X30 bude podporovať fotoaparáty až do rozlíšenia 40 MPx. Aby toho nebolo málo, ďalšie informácie hovoria o podpore obrovskej 8 GB pamäti RAM, ktorá sa dnes bežne vyskytuje v stredne výkonných notebookoch. O grafické výpočty sa postará 4-jadrová grafická jednotka PowerVR 7XT. Tá by mala zabezpečiť dokonalý zážitok pri hraní najnáročnejších 3D hier aj o niekoľko rokov.

Helio-x300-announced

MediaTek Helio X30 príde s podporou LTE Cat.12 a bude vyrobený 10 nm výrobnou technológiou spoločnosti TSMC, čo znamená, že okrem poriadneho výkonu bude čipset aj extrémne úsporný. Mierne nelichotivo však vyznieva dátum uvedenia na trh. Podľa všetkého sa prvých zariadení s týmto procesorom dočkáme až v druhej polovici roka 2017. MediaTek by sa však mal s výrobou tohto procesora naozaj poponáhľať, pretože konkurencia nikdy nespí a Qualcomm alebo Exynos už naplno pripravujú svoje želiezka v ohni.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú