banner-pro-6
Určite sa zhodneme, že tohtoročný high-end procesor MediaTek Helio X20, bohužiaľ, značne nestíha na svojich konkurentov. Výkonom sa skôr zaraďuje do strednej vyššej triedy a na Snapdragon 820 alebo Exynos 8890 sa pozerá z úctivej vzdialenosti. Čínsky výrobca procesorov sa však nevzdáva a priblížil nám, čo môžeme očakávať od pripravovanej generácie s označením Helio X30.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Prevádzkový riaditeľ MediaTeku, Zhu Shangzu, nám oznámil podrobnejšie špecifikácie nového čipsetu. Základom bude 10 nm výrobná technológia od TSMC, ktorá podstatne vylepší efektívnosť a výkon čipsetu. Ďalšia radostná správa prišla s oznámením o zmene grafického jadra. ARM Mali vystrieda oveľa výkonnejší čip PowerVR, ktorý opäť prispeje k zníženiu energetickej náročnosti a vylepšeniu celkového výkonu. MediaTek Helio X30 príde aj s druhou generáciou riešenia 10-jadrových procesorov. Dve najvýkonnejšie jadrá Cortex-A73 (kódové označenie Artemis) s frekvenciou 2,8 GHz doplnia 4 jadrá Cortex-A53 s frekvenciou 2,2 GHz a ďalšie 4 jadrá Cortex-A35 pracujúce na frekvencii 2 GHz.

MEIZU PRO 6 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Helio-x300-announced

V neposlednom rade spomenul prevádzkový riaditeľ spoločnosti aj podporu rýchlych pamäťových čipov UFS 2.1, LPDDR4 operačných RAM pamätí s maximálnou kapacitou 8 GB a integráciu LTE Cat.10/Cat.12 modemu. Bohužiaľ, smartfóny s týmto novým procesorom neuvidíme skôr ako budúci rok, nakoľko sa chce v súčastnosti MediaTek zamerať na svoju sériu „P“, presnejšie na model Helio P20. Ten vstúpi do masovej produkcie už v priebehu jesene.

TIP: MediaTek Helio P20 so 16 nm technológiu a 10 jadrami možno uvidíme už v lete

meizu-pro-6-na-slovensku

Prvý smartfón na svete s MediaTek Helio X25 – Meizu Pro 6

Určite nás nepoteší ani fakt, že prvý procesor od MediaTeku so 16 nm výrobnou technológiou, model Helio P20, uvidíme v prvých smartfónoch až vo februári, čo znamená, že Helia X30 sa dočkáme najskôr v polovici budúceho roka. Sme teda veľmi zvedaví, aké vylepšenia prinesie konkurencia a dúfame, že MediaTek pozbiera všetky svoje prostriedky na to, aby na trh priniesol konkurencieschopný high-end procesor hodný vlajkových lodí v roku 2017.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom