Hollywoodsky veterán Ridley Scott v najbližšom čase chystá hneď niekoľko sľubných projektov, k najočakávanejším patrí pokračovanie legendárneho Gladiátora, Votrelca, či nový historický film Kitbag, zameraný na život vojenského génia Napoleona Bonaparteho. Práve poslednú menovanú snímku sa podarilo pod svoje krídla získať spoločnosti Apple.

Najhodnotnejšia spoločnosť na svete sa podľa informácií Deadline zaviazala rozbiehajúci sa projekt spolufinancovať, Kitbag sa teda pri premiére objaví exkluzívne na stramovacej službe AppleTV+.

Oceňovaný režisér Ridley Scott nie je jediným silným menom, ktorý sa s pripravovaným výpravným veľkofilmom spája. Hlavnú rolu vo filme zastane čerstvý držiteľ Oscara, Joaquin Phoenix, ktorý si tak zopakuje spoluprácu s 83-ročným Scottom.

Twitter

Pred viac ako 20 rokmi dvojica spolupracovala pri nakrúcaní velebeného Gladiátora, kde Phoenix brilantne stvárnil hlavného záporáka, rímskeho cisára Commoda. Na Phoenixov výkon po rokoch spomína aj Ridley Scott, pre ktorého bol Phoenix do role Napoleona Bonaparteho jedinou voľbou.

Žiadny herec by nikdy nemohol zosobniť Napoleona tak verne ako Joaquin,“ povedal Scott na margo chystaného filmu. Zároveň pokračoval, že jeho ambíciou aj tentokrát je predstaviť divákom komplexný charakter jednej z najväčších osobností európskej histórie.

Dobový veľkofilm má byť neopozeraným a veľmi osobným pohľadom na pôvod Napoleona, jeho rýchlu a bezohľadnú cestu za mocou. Kitbag sa tak zameria na hlavné etapy Napoleonovho života, kľúčové bitky a predstaví hlavného hrdinu ako ambiciózneho, zároveň však aj bezohľadného vodcu, ktorý si vďaka geniálnej strategickej mysli postupne podmanil celú Európu.

Universal Pictures

Nemenej dôležitou časťou filmu bude aj komplikovaný vzťah medzi Napoleonom a jeho životnou láskou Jozefínou. Momentálne nie je jasné, ktorá herečka Napoleonovu múzu stvárni, film sa nachádza v ranej produkčnej fáze a nakrúcať by sa malo začať začiatok budúceho roka vo Veľkej Británii. Očakávaný veľkofilm tak diváci na AppleTV+ neuvidia skôr ako v roku 2023.

Napoleonom to nekončí

Nie je tajomstvom, že streamovacia platforma spoločnosti Apple aktuálne za konkurenciou zaostáva kvôli chudobnej ponuke svojho obsahu. V knižnici AppleTV+ predplatitelia nájdu len niečo viac ako 50 filmov a seriálov, čo je v porovnaní s tisíckami hodín obsahu na Netflixe či HBO GO zásadný nedostatok.

Apple je však pripravený investovať do obsahu miliardy dolárov. Minulý rok napríklad spoločnosť odkúpila vysielacie práva na vojnovú drámu Greyhound s Tomom Hanksom, v blízkej budúcnosti na streamovaciu službu prídu viaceré očakávané filmy.

Patrí medzi ne napríklad komédia On the Rocks s Billom Murrayom a Rashidou Jones, drámu bratov Russoevcov s Tomom Hollandom s názvom Cherry či komornejšia dráma s Justinom Timberlakeom Palmer, ktorá sa v rámci služby objaví už na konci januára.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom