Návšteva Svätého Otca je v plnom prúde. Pápež si dnes v rámci svojho programu na Slovensku prevzal dary, medzi ktorými sa nachádza aj nabíjacia stanica slovenského startupu AgeVolt.

Slovenská firma AgeVolt vyvíja inovatívny nabíjací systém pre elektromobily, no okrem toho poskytuje aj nabíjacie riešenia pre domácnosti a firmy.

Odteraz sa tento mladý ambiciózny startup môže pýšiť tým, že jeho nabíjačku využíva aj sám pápež František.

Zuzana Čaputová/Instagram/Screenshot

Nabíjačka AgeVolt bola jedným z množstva darov pre Svätého Otca. Okrem nabíjačky, ktorá sa objavila aj na instagramovom príbehu prezidentky Zuzany Čaputovej, dostál pápež od Slovákov aj zariadenie pľúcnej ventilácie od spoločnosti Chirany.

Ako sa uvádza v príbehu prezidentky, nabíjačku bude môcť pápež František využívať doma vo Vatikáne na nabíjanie svojich elektromobilov. Spoločnosť AgeVolt sme požiadali o poskytnutie bližších informácií.

Recyklované materiály a nízka hmotnosť

Jedinečnosť nového typu nabíjačky je umocnená jej vyhotovením z recyklovaných materiálov. Ide zároveň o prvý kus nového modelu Next, ktorý má o takmer 40 % menší objem a jeho hmotnosť je len 4 kilogramy. Pápež František ju obdržal v ekologickom balení, ktoré bolo pripravené špeciálne pre túto príležitosť a nieslo na sebe krátky príhovor i vyzdvihnutie ekologických aspektov.

AgeVolt

„Oceňujeme záujem Svätého Otca o technologické inovácie s ekologickým dosahom. Nikdy v minulosti sa z tohto najvyššieho postu kresťanského sveta nešíril tak silný apel na ochranu životného prostredia, ako teraz. Tento sa stáva o to zásadnejším, že bol podporený konkrétnym činom – „elektropapamobilom“, ktorý pápež František obdrží a začne využívať v blízkej budúcnosti,“ uviedol zakladateľ spoločnosti AgeVolt, Ján Zuštiak.

NEPREHLIADNI
Pápež už po Slovensku jazdí elektrickým „papamobilom“. Takto Škoda upravila jeho Enyaq

„Náš dar je komplexným ekologickým produktom. Vďaka naším partnerstvám s ďalšími slovenskými inovatívnymi firmami sa nabíjacia stanica AgeVolt stáva slovenskou inováciou, ktorá robí z nabíjania elektromobilov ekologickú službu verejnosti. Okrem podpory rozvoja elektromobility, na Slovensku i vo svete, väčšina jej materiálov nezaťažuje životné prostredie. Mnohé z použitých komponentov sú vyrobené z recyklovaných materiálov.“

AgeVolt

„Viaceré funkcionality našich nabíjačiek elektromobilov napomáhajú balansovať spotrebu elektrickej energie pri nabíjaní a tiež mimo neho. Nezaťažujú tak elektrickú sústavu krajiny nadmernou spotrebou, vďaka čomu nevyžadujú budovanie nových zdrojov elektrickej energie. AgeVolt nabíjací systém sa navyše dokáže integrovať na národný systém služieb stabilizácie energetickej siete a dokonca umožňuje použitie s inými typmi a značkami nabíjačiek. Svojou flexibilitou a riadenou umelou inteligenciou, aktívne prispieva k znižovaniu emisií CO2,“ dopĺňa Ján Zuštiak.

AgeVolt

Nabíjacia stanica, ktorú obdržal Svätý Otec, má, rovnako ako všetky ostatné produkty, garantované doživotné aktualizácie.

Technici spoločnosti AgeVolt sú zároveň pripravení prísť ju do Vatikánu odborne nainštalovať, hoci návod k zapojeniu, ktorý je súčasťou daru, je veľmi jednoduchý.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú