banner-asus-zenfone-3-deluxe
Panasonic je japonská spoločnosť zaoberajúca sa výrobou spotrebnej elektroniky. Je možné, že aj vy máte doma nejaký kúsok od tohto výrobcu. Angažuje sa naozaj všade, počnúc audio technikou, cez televízory až po chladničky. V neposlednom rade však firma Panasonic vyrába aj batérie, ktoré chce posunúť na novú úroveň. 

Spoločnosť Panasonic predstavila ich najnovšie ohybné batérie, ktoré bude už čoskoro predvádzať na CEATEC-u v Japonsku. Podľa Panasonicu je možné nové batérie ohýbať s rádiusom až 25 mm, prípadne sa dajú batérie aj krútiť až do 25°. Toto je s nimi možné vykonať viac ako 1000-krát a batérie si stále zachovajú až 99% svojej pôvodnej kapacity. O novej batérii vieme aj to, že ohýbanie a krútenie je úplne bezpečné. Panasonic navrhol vlastnú vonkajšiu kryciu vrstvu batérie, ktorá slúži ako prevencia pred vytečením a prehriatím batérie. Zmenila sa aj vnútorná štruktúra batérie, ktorá by mala prispieť ku bezpečnosti pri práci s touto batériu. Využitie takýchto batérií má neskutočný potenciál. V budúcnosti by sa v kombinácii s flexibilnými displejmi mohli objaviť aj v smartfónoch.

Asus Zenfone 3 Deluxe môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

panasonic-flexible-battery-test-results

Bohužiaľ, kým sa však môžu nové batérie od Panasonicu dostať napríklad do smartfónov, čaká ich ešte dlhá cesta vývoju. Ich aktuálne najväčší problém je ich maxiamálna kapacita. Batérie sú navrhnuté na maximálnu kapacitu od 17,5 mAh po 60 mAh. Táto kapacita by naše smartfóny, ktoré bežne poháňajú aj 4 000 mAh akumulátory, dlho neuživila. Panasonic však aktuálne nové flexibilné batérie zameriava hlavne na smart oblečenie, čipové karty a prístupové karty. Do budúcna je však možné, že sa tieto batérie dostanú aj do inej elektroniky, ktorá by dokázala využiť ich potenciál. Panasonic plánuje rozosielať vzorky batérií koncom tohto mesiaca.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú